NHL: Gáborík prispel gólom k triumfu LA Kings nad Floridou

NETKY.SK • 24 November 2015, 07:03 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík prispel v noci na utorok v zámorskej NHL gólom k triumfu Los Angeles Kings na ľade Floridy 3:1.

V 42. minúte po spolupráci Anžeho Kopitara s Tannerom Pearsonom stanovil konečný výsledok. Na bránku Panthers vyslal štyri strely, pripísal si plusový bod a po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu. Brankár Jonathan Quick kryl 30 striel. Boston so Zdenom Chárom vyhral v Toronte 4:3 po nájazdovom rozstrele, slovenský obranca zaznamenal mínusku. Edmonton s Andrejom Sekerom prehral vo Washingtone 0:1, o triumfe Capitals rozhodol v záverečnej tretine Dmitrij Orlov.

výsledky:

Buffalo Sabres - ST. Louis Blues 1: 2 (0: 0, 1: 0, 0: 2)

Góly: 37. Legwand - 46. Brouwer (Shattenkirk, Backes), 54. Fabbri. Brankári: Ullmark - Allen, strely na bránku: 25:26, 17,563 Divákov.

NEW YORK RANGERS - Nashville Predators 3: 0 (0: 0, 1: 0, 2: 0)

Góly: 25. Nash, 45. Stepan (Staal, Hayes), 51. Hayes (Yandle, Lindberg). Brankári: Lundqvist - Rinne, strely na bránku: 19:31, 18,006 Divákov.

Philadelphia Flyers - Carolina Hurricanes 3: 2 pp ((0: 0, 2: 0, 0: 2 - 1: 0)

Góly: 31. Schenn (Voráček, Giroux), 36. Giroux (Couturier), 61. Gostisbehere (Giroux, Voráček) - 48. Rask (Liles, Faulk), 57. Pesce (Hainsey, Lindholm). Brankári: Neuvirth - nedostatok, strely na bránku: 36:33, 18,636 Divákov.

Washington Capitals - Edmonton Oilers 1: 0 (0: 0, 0: 0, 1: 0)

Gól: 54. Orlov (Wilson, Laich). Brankári: Holtby - Nilsson, strely na bránku: 30:33, 18,506 Divákov.

Florida Panthers - Los Angeles Kings 1: 3 (0: 1, 1: 1, 0: 1)

Góly: 26. Barkov (Jágr, Huberdeau) - 8. Toffoli (Lucic, Carter), 38. Martinez (Nolan, Clifford), 42. Gáborík (Kopitar, Pearson). Brankári: Luongo (50. Montoya) - Rýchlo, strely na bránku: 32:31, 10,997 Divákov.

Toronto MEAPLE Leafs - Boston Bruins 3: 4 pb sn (0: 2, 3: 1, 0: 0 - 0: 0, 0: 1)

Góly: 32. Lupul (Božák Riello), 33. Komarov (van Riemsdyk, Phaneuf), 37. Božák (Matthias, Parenteau) - 5. Marchand (Bergeron), 13. Rinaldo (Seidenberg, Rask), 35. Marchand (Ferraro ), rozhod. nájazd Krejčí. Brankári: Reimer - Rask, strely na bránku: 42:29, 19,609 Divákov.

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 1: 4 (1: 0, 0: 1, 0: 3)

Góly: 14. Enström (Wheeler, Ladd) - 37. Söderberg (Grigorenko, Beauchemin), 47. McLeod (Redmond, Comeau), 57. Duchene (Barrie, Landesgok), 59. Comeau (Soderberg, Beauchemin).Brankári: Hutchinson - Varlamov, strely na bránku: 21:29, 15,294 Divákov.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles), 13:03 1 0 1 1 4 2

Andrej Sekera (Edmonton) 23:55 0 0 0 0 1 0

Zdeno Chára (Boston) 26:44 0 0 0 -1 1 2

/ Legenda: minutáž, góly, Asistencia, telo, (+/-), strely na bránku, trestné Minúty. brankári: minutáž, Počet inkasovaných gólovo / Počet striel, percentuálny úspešnosťou zásahová /