NHL: Gáborík gólom pomohol Columbusu k výhre nad Vancouverom 3:1

NETKY.SK • 21 Október 2013, 07:04 • 2 min

COLUMBUS - Slovenský hokejista Marián Gáborík z Columbusu Blue Jackets strelil v nedeľu tretí gól v sezóne a radoval sa z výhry nad tímom svojho bývalého trénera Johna Tortorellu Vancouverom 3:1.

Trenčan otváral v 4. min skóre duelu. Gólová strela bola pre Gáboríka proti Canucks jedinou, ktorou priamo ohrozil bránku. Celkovo odohral 17:48 min. Výhru Blue Jackets vychytal Curtis McElhinney, ktorý predviedol 37 úspešných zákrokov. Columbus prerušil štvorzápasovú sériu bez víťazstva.

Geografia síce hrala počas víkendu proti Nashvillu, Predators sa však s hendikepom vyrovnali. Po výhre v Montreale uspeli aj vo vzdialenom Winnipegu, kde po náročnom presune vyhrali 3:1. Prvé víťazstvo v NHL v kariére oslavoval brankár Carter Hutton, ktorý mal 37 úspešných zákrokov. Predators sa trikrát presadili v druhej tretine, potrebovali na to len sedem striel. Sériu bez prehry natiahol Anaheim už na sedem zápasov, v nedeľu si poradil s Dallasom 6:3. Po prvej tretine Ducks prehrávali 1:3, ale potom dávali góly už iba oni. Bilancia 7-1 z prvých ôsmich stretnutí je pre Anaheim najlepšou v klubovej histórii. K výhre priviedol Ducks pri debute v NHL Frederik Andersen, ktorý od druhej tretiny nahradil Jonasa Hillera. Teemu Selänne sa tešil z gólu už v treťom zápase v rade, čo sa mu podarilo ako prvému hráčovi vo veku vyššom ako 43 rokov od roku 1979. Ducks naposledy sedem stretnutí za sebou vyhrali na prelome februára a marca 1999. Pre "káčerov" bol nedeľňajší duel 1500. v histórii v NHL.

Výsledky nedeľňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Columbus - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 4. GÁBORÍK (Anisimov, Wisniewski), 52. Umberger (Johansen, Prout), 60. Johansen (Umberger) - 31. H. Sedin (Garrison, Kesler)

Winnipeg - Nashville 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Góly: 50. E. Kane (O. Jokinen, Setoguchi) - 21. Nyström, 33. Hörnqvist, 35. Cullen (C. Smith, C. Wilson)

Anaheim - Dallas 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)
Góly: 3. Selänne (Getzlaf, Vatanen), 21. Perry (Getzlaf, Winnik), 32. Perry (Fowler, Getzlaf), 39. Etem (Cogliano, Allen), 45. Getzlaf (Perry, Palmieri), 56. Perreault (Etem, Fowler) - 11. Garbutt (Fiddler), 15. Dillon (Ničuškin, Horcoff), 19. Horcoff (E. Cole, Jamie Benn)