NHL: Gáborík a Chára získali dva body, Tatar asistoval

NETKY.SK • 11 Január 2015, 10:14 • 2 min

PHILADELPHIA - V jedenástich sobotňajších zápasov NHL sa zo štvorice slovenských hokejistov, ktorí zasiahli do bojov priamo na ľade, tešil z víťazstva len Zdeno Chára, ktorého Boston zdolal Philadelphiu 3:1.

Chára dvakrát asistoval. Dva body za gól a asistenciu dosiahol Marián Gáborík z Los Angeles, Tomáš Tatar si pripísal jednu prihrávku na presný zásah spoluhráča.

Hrdinom zápasu vo Philadelphii sa stal český mladík v službách Bostonu David Pastrňák, ktorý strelil svoje prvé dva góly v profilige. Osemnásťročný rodák z Havířova, ktorý nastúpil iba na svoj siedmy duel v NHL, otvoril skóre duelu v 12. min v presilovke, v 45. min zvýšil na 2:0 a tretí presný zásah "medveďov" pridal v 50. min v oslabení Chris Kelly. Kapitán hostí Chára prihrával Pastrňákovi na prvý gól a Kellymu. Definitívnu podobu výsledku dal v 55. min domáci Claude Giroux presilovkovým presným zásahom. Philadelphia prišla o gólmana Steva Masona, ktorý sa zranil a od 8. min prenechal miesto Rayovi Emerymu. Chára má po sobote osem asistencií v sezóne, na ľade Flyers zaznamenal tri strely a 2 trestné minúty. Hral takmer 27 minút.

Winnipeg viedol v siedmej minúte v Los Angeles už 3:0, ale duel aj vďaka produktivite Mariána Gáboríka (1+1) dospel do samostatných nájazdoch. V nich sa ako jediný presadil vo štvrtej sérii Bryan Little a rozhodol o bode navyše pre Jets. Gáborík má v tejto sezóne na svojom konte 22 bodov (13+9). Obhajcovia Stanleyho pohára majú z posledných šiestich zápasov bilanciu 1-2-3.
Washington je v tejto fáze sezóny v najlepšej forme, v sobotu si vďaka veľkej snahe a disciplíne poradil s Detroitom 3:1. Tréner Capitals Barry Trotz však kritizoval výkon mužstva. Capitals z posledných sedemnástich duelov vyhrali dvanásť. Tomáš Tatar odohral 18:50 min, ďalšie dve strávil na trestnej lavici a pripísal si asistenciu na presný zásah Jonathana Ericssona. St. Louis vyhralo štvrtý zápas v rade, Carolinu Andreja Sekeru zdolalo 5:4 po sam. nájazdoch. Sekera nebodoval, na ľade odkorčuľoval takmer 24 minút.

NHL naďalej dominuje Nashville, hráči Predators vyhrali v Minnesote 3:1. Wild sa doma nedarí, od 17. decembra vyhrali z ôsmich duelov len jediný. Sidney Crosby rozhodol v predĺžení o výhre Pittsburghu v Montreale. Pre Penguins bol napriek veľkej aktivite dlhou prekážkou brankár Carey Price, ktorý si pripísal 35 úspešných zákrokov. V bránke New York Islanders dostal šancu Chad Johnson, Jaroslav Halák mal voľno. Islanders aj bez Ľubomíra Višňovského zdolali Columbus 5:2, keď rozhodla druhá tretina. Pri tohtosezónnom debute vychytal Joni Ortio z Calgary vďaka 36 zásahom čisté konto vo Vancouveri a Flames vyhrali 1:0. Tím New York Rangers zakončil kalifornský trip tretím víťazstvom v rade, San Jose zdolal 3:1.

Výsledky sobotňajších duelov zámorskej hokejovej NHL:
Philadelphia - Boston 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Góly: 55. C. Giroux (Streit, Voráček) - 12. Pastrňák (Krug, CHÁRA), 45. Pastrňák (Krejčí, McQuaid), 50. Ch. Kelly (L. Eriksson, CHÁRA)
Zdeno Chára (Boston) odohral 26:45 min, 2 asistencie, 2 trestné minúty

Minnesota - Nashville 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Góly: 15. Coyle (Folin, Niederreiter) - 5. Fisher (C. Wilson), 44. Jarnkrok (O. Jokinen, S. Weber), 49. C. Wilson

Colorado - Dallas 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Góly: 28. E. Johnson (Duchene, Landeskog), 29. Talbot (J. Mitchell, Guenin), 40. MacKinnon (Talbot), 41. Duchene (Rendulič) - 1. Ritchie (Seguin, Jamie Benn), 10. Sceviour (Fiddler), 43. Hemský (Spezza, Horcoff)

Arizona - Ottawa 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Góly: 5. Boedker (Gagner, Lessio) - 8. M. Michálek (Zibanejad, B. Ryan), 14. C. MacArthur (Turris, Stone), 30. Hoffman (Zibanejad), 42. Ceci (E. Karlsson, C. MacArthur), 60. Legwand

Columbus - New York Islanders 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
Góly: 5. J. Johnson (Savard, Dubinsky), 44. Foligno (Johansen, Hartnell) - 1. Kuľomin (Leddy, Grabner), 31. M. Martin (Strome, Hickey), 34. Lee (Strome, Hickey), 38. Strait (Cizikas, Clutterbuck), 55. Okposo (Bailey, Strait)

Montreal - Pittsburgh 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 19. Pacioretty (A. Markov) - 39. Malkin (Despres, Spaling), 64. Crosby (Malkin, Letang)

Washington - Detroit 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 2. Brouwer, 22. Carlson (Burakovsky, Nicklas Bäckström), 32. J. Ward (Fehr, Laich) – 40. J. Ericsson (TATAR, Nyquist)
Tomáš Tatar (Detroit) odohral 18:50 min, 0+1, 1 strela, 2 tr. minúty.

St. Louis - Carolina 5:4 po sam. nájazdoch (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 7. Steen (Backes, Pietrangelo), 25. J. Schwartz (P. Stastny), 26. Berglund (Backes, Pietrangelo), 47. Tarasenko (Shattenkirk, Jackman), rozhodujúci sam. nájazd Oshie - 2. V. Rask (R. Murphy, Skinner), 8. Skinner (V. Rask, Siomin), 13. E. Staal, 36. Riley Nash (Gerbe, Gleason)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:47 min, 0+0, 1 strela, -1

Los Angeles - Winnipeg 4:5 po sam. nájazdoch (2:3, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Kopitar (Doughty, GÁBORÍK), 16. Justin Williams (Muzzin, Doughty), 42. GÁBORÍK (Kopitar), 53. Clifford (T. Lewis, M. Greene) - 4. Perreault (Frolík, Byfuglien), 5. Little (Wheeler, Ladd), 7. Wheeler (Perreault, Byfuglien), 55. Bogosian (Enstrom), rozhodujúci sam. nájazd Little
Marián Gáborík (LA) odohral 19:22 min, 1+1, 2 strely, 2 tr. minúty

San Jose - New York Rangers 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Góly: 48. M. Karlsson (Sheppard, Tennyson) - 11. St. Louis (Kreider, Stepan), 16. Kreider (Girardi, Stepan), 59. Rick Nash (Zuccarello)

Vancouver - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 6. Backlund (D. Jones, Gaudreau)