NHL: Edmonton zdolal Buffalo 3:2, Marinčin asistoval

NETKY.SK • 4 Február 2014, 07:11 • 2 min

NEW YORK - Zámorská hokejová NHL mala v noci na utorok na programe sedem zápasov, v ktorých sa do štatistík zapísal obranca Edmontonu Martin Marinčin.

Slovenský hokejista asistoval pri víťaznom góle svojho tímu, ktorý v 41. minúte vo vlastnom oslabení zaznamenal Matt Hendricks. Oilers napokon zdolali Buffalo 3:2. Pre Marinčina, ktorý strávil na ľade 20:14 minút a pripísal si jednu plusku, to bola druhá asistencia v tejto sezóne.

Naplno bodoval aj Detroit, ktorý na vlastnom ľade zdolal Vancouver 2:0. Triumf domácich dvoma gólmi zariadil Justin Abdelkader, keď najprv v 22. minúte otvoril skóre duelu a v závere spečatil výsledok gólom do prázdnej bránky. V zostave Red Wings nechýbali ani slovenskí útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. Tatar odohral 15:39 min a okrem dvoch striel si pripísal aj dve trestné minúty. Jurčo počas necelých 16 minút raz vystrelil na bránku súpera a tiež si odsedel dvojminútový trest.

Štvrté víťazstvo v rade zaznamenalo Colorado, ktoré si poradilo s "diablami" z New Jersey 2:1 po predĺžení.