NHL: Ďalšie dva body Mariána Hossu pri víťazstve Chicaga

NETKY.SK • 14 Február 2015, 11:20 • 2 min

NEW YORK - Slovenský útočník Marián Hossa sa gólom a asistenciou podieľal na piatkovom triumfe Chicaga v zámorskej hokejovej NHL pred vlastnými fanúšikmi nad New Jersey 3:1 a vyhlásili ho za prvé hviezdu zápasu.

Tridsaťšesťročný krídelník v 42. min v presilovke vyrovnal na 1:1 a o necelé tri minúty neskôr prihral Toewsovi na víťazný gól stretnutia. Gólovú bodku za duelom dal v poslednej minúte pri power-play súpera Versteeg. Marián Hossa skóroval už vo štvrtom zápase za sebou, na svojom konte má za ostatný týždeň sedem presný zásahov a jednu gólovú prihrávku. Chicago v týchto stretnutiach nazbieral šesť bodov a v tabuľke Centrálnej divízie je tretie. "Mariánovi to teraz sype. Bodaj by mu to vydržalo čo najdlhšie. Keď dnes vyrovnal, spomenul som si na predchádzajúci zápas proti Vancouveru, v ktorom tiež vyrovnal a zariadil predĺženie," povedal na adresu slovenského útočníka tréner Joel Quenneville. Český hokejista Patrik Eliáš z New Jersey na ľade Chicaga absolvoval jubilejný 1200-tý zápas v NHL.

V piatok bol v akcii aj slovenský obranca Zdeno Chára, no Boston prehral vo Vancouveri 2:5. Bruins sa podarilo v súboji skorigovať na 1:2 aj 2:3, no záver patril domácim. Premiérovým hetrikom v profilige sa v tomto súboji prezentoval 26-ročný center "kosatiek" Shawn Matthias. Trojgólový zápis zaznamenal aj skúsený Joe Pavelski zo San Jose pri domácom triumfe Sharks nad Arizonou 4:2. Domáci kouč Todd McClellan si pripísal jubilejný trojstý triumf v NHL. Jednu asistenciu mal aj brankár Antti Niemi, ktorý sa podieľal na presnom zásahu Goodrowa.

Florida útočníka Tomáša Kopeckého nestačila na domáci Dallas a prehrala 0:2. Slovenský center odohral 11:27 min a pripísal si jeden mínusový bod.

Sumáre piatkových duelov zámorskej hokejovej NHL:

Chicago - New Jersey 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Góly: 42. MARIÁN HOSSA (Saad, Seabrook), 45. Toews (MARIÁN HOSSA, Seabrook), 60. Versteeg (P. Kane, Keith) - 16. Harrold (Gomez, Merrill)
Marián Hossa (Chicago) odohral 20:21 min a okrem gólu a asistencie pridal štyri strely

Dallas - Florida 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 10. Jamie Benn (Fiddler), 18. Spezza (E. Cole, Demers)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 11:27 min a mal jeden mínusový bod

Arizona - San Jose 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Góly: 2. Arcobello (Stone), 16. Erat (Gagner, Yandle) - 21. Pavelski (J. Thornton, Hannan), 34. Pavelski (Couture, J. Thornton), 47. Goodrow (B. Burns, Niemi), 59. Pavelski (J. Thornton)

Vancouver - Boston Bruins 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)
Góly: 2. Matthias (Z. Kassian, Dorsett), 6. Matthias, 30. Vrbata (Higgins, Vey), 47. Matthias (Z. Kassian), 58. Hansen (Horvat, Tanev) - 10. P. Bergeron, 46. C. Kelly
Zdeno Chára (Boston) odohral 21:17 min, mal jeden mínusový bod a jednu strelu

Columbus - Philadelphia 4:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 - 1:0)
Góly: 29. Dubinsky (Connauton), 49. Boll (Tropp, Letestu), 56. Atkinson (Hartnell, Dubinsky), 63. Anisimov (Wisniewski, N. Foligno) - 11. Simmonds (Matt Read), 38. Couturier (Simmonds), 46. Simmonds (C. Giroux, Voráček)