NHL: Druhý gól Cháru, siedma asistencia Sekeru, ale s prehrami

NETKY.SK • 13 November 2015, 07:17 • 2 min

BRATISLAVA - V bohatom 12-zápasovom štvrtkovom programe NHL sa predstavilo aj 6 slovenských hokejistov. Gól Zdena Cháru nepomohol jeho tímu k víťazstvu, Boston prehral doma s Coloradom 2:3. Slovenský kapitán domácich odkorčuľoval 24:31 min a okrem druhého gólu v sezóne idú na jeho konto aj dve zblokované strely. Chára otvoril skóre zápasu strelou príklepom od modrej čiary už po 72 sekundách.

Po necelých šiestich minútach jeho "medvede" viedli už 2:0, ale vyrovnaný zápas rozhodol napokon gólom zo 47. min útočník hostí Matt Duchene. Bol to už jeho šiesty presný zásah v ostatných piatich zápasoch. "Na začiatku sezóny sa puky neodrážali ku mne tak často ako teraz. Zostal som pozitívne naladený a tušil, že to príde," povedal Duchene na serveri NHL.

Obranca Edmontonu Andrej Sekera asistoval Taylorovi Hallovi pri jedinom góle Oilers na ľade Arizony. Domáci zvíťazili 4:1. Sekera už má 7 asistencií a bodoval v troch z ostatných štyroch stretnutí. V stretnutí celkovo odohral 20:27 min, raz vystrelil a odsedel si aj 2 minúty na trestnej lavici.

Vo štvrtok prehralo aj slovenské duo v Chicagu, navyše ani nebodovalo. Marián Hossa strávil na ľade 17:57 min a ani jedna z jeho piatich striel neprešla za chrbát Coryho Schneidera z New Jersey. Hossa bol aj na trestnej lavici a zblokoval jednu strelu. Marko Daňo si za 10:49 min pripísal štyri "hity" a aj zblokovanú strelu. Chicago prehralo na domácom ľade s New Jersey 2:3. Ako-tak môže byť spokojný iba domáci krídelník Patrick Kane, ktorý sa gólom a asistenciou dostal na métu 25 kanadských bodov v sezóne a udržal sa na čele tabuľky produktivity celej súťaže.
Kane bodoval už v jedenástich zápasoch v sérii, ale hrdinom v United Center bol napokon ruský center Devils Sergej Kalinin, ktorý 2:27 min pred naplnením 60 minút rozhodol zápas v prospech hostí.

Stretnutie Los Angeles - New York Islanders sa ešte hrá, po druhej tretine viedli domáci s Mariánom Gáboríkom v zostave 2:1. V bránke hostí nechýba Jaroslav Halák.

Štvrtkové sumáre NHL:

Chicago - New Jersey 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Góly: 7. P. Kane (Toews, Teräväinen), 54. Panarin (Gustafsson, P. Kane) - 21. Henrique (J. Moore), 38. Palmieri (Kalinin), 58. Kalinin (Palmieri, Schlemko)
Marián Hossa odohral 17:57 min, 5 striel, 2 trestné minúty, 1 zblokovaná strela, 1 mínusový bod, Marko Daňo (obaja Chicago) odohral 10:49 min, 4 hity, 1 zblokovaná strela

New York Rangers - St. Louis 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Góly: 5. Brassard (Zuccarello, Rick Nash), 8. Zuccarello (Brassard, Rick Nash), 15. Hayes (Stalberg, Lindberg), 31. J. T. Miller (Stepan, Girardi), 43. McDonagh (Stepan, Zuccarello), 59. Girardi (J. T. Miller, Kreider) - 17. Jaškin (Parayko, Brodziak), 26. Tarasenko, 35. Brouwer (Fabbri, Gomez)

Dallas - Winnipeg 6:3 (2:2, 1:0, 3:1)
Góly: 3. Klingberg (Seguin, Sharp), 13. Sceviour (Oduya, Hemský), 24. Hemský (Jordie Benn, Fiddler), 55. Jamie Benn (Seguin, Klingberg), 59. Roussel (Oduya, Lehtonen), 60. Fiddler (Hemský, Sceviour) - 5. Wheeler (Little, Ladd), 5. Trouba (Thorburn, Lowry), 50. Myers (Ehlers, Chiarot)

Philadelphia - Washington 2:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Góly: 4. Laughton (VandeVelde), 22. Giroux (Simmonds, Streit) - 10. Oshie (Kuznecov), 30. Chimera (Kuznecov, Williams), 31. Williams (Beagle, Chimera), 38. Chimera (Niskanen, T. Wilson), 54. Nicklas Bäckström (Johansson, T. Wilson)

Carolina - Minnesota 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 5. Faulk (E. Staal, V. Rask), 9. Nestrašil (McClement, Nordström) - 16. Zucker (Suter, Spurgeon), 30. Vanek (Mikael Granlund, Pominville), 64. Zucker (Suter, Koivu)

Ottawa - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 14. Ryan (E. Karlsson, Zibanejad), 34. E. Karlsson (Turris, Hoffman), 59. Ch. Wideman (Hoffman) - 8. Bärtschi (Vrbata, Horvat), 60. Edler (H. Sedin)

Tampa Bay - Calgary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Góly: 22. B. Boyle (Coburn), 53. Stamkos (Killorn, T. Johnson), 59. T. Johnson (Kučerov) - 27. S. Bennett (Backlund, D. Wideman)

Florida - Buffalo 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 30. Huberdeau (Bjugstad, Jágr), 56. Trocheck (Ekblad, Jokinen) - 20. B. Gionta (Moulson, Ristolainen), 39. Franson (Colaiacovo, Legwand), 44. Reinhart (Ennis, Ristolainen)

Nashville - Toronto 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 43. S. Weber (Neal, Forsberg) - 46. Bozak (Matthias, Parenteau), rozhodujúci nájazd Holland

Los Angeles - New York Islanders 2:1 (1:1, 1:0) po II. tretine
Góly: 17. Doughty (Ehrhoff, Kopitar), 24. Lucic (Toffoli, Carter) - 11. Nelson (Tavares, Okposo)

Boston - Colorado 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)
Góly: 2. CHÁRA (Beleskey, Connolly), 6. Spooner (Bergeron) - 13. Söderberg (Comeau, Iginla), 20. Beauchemin (E. Johnson, Duchene), 47. Duchene (Grigorenko)
Zdeno Chára (Boston) odohral 24:31 min, 2 strely, 1 gól, 2 zblokované strely

Arizona - Edmonton 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Góly: 17. Ekman-Larsson (Richardson), 34. Doan (Domi, Rieder), 38. S. Elliott (Scott, Chipchura), 52. Domi (Michael Stone) - 4. Hall (Draisaitl, SEKERA)
Andrej Sekera (Edmonton) odohral 20:27 min, 1 asistencia, 1 strela, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod