Tatar sa baví hokejom so spoluhráčmi z formácie: Hrať s nimi je zábava

NETKY.SK • 9 Február 2016, 07:29 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Detroitu triumfovali v noci na utorok nad Floridou 3:0, pričom rozhodujúci gól stretnutia strelil v 45. minúte slovenský krídelník Tomáš Tatar.

"Červené krídla" nadviazali na víkendové víťazstvo 5:1 nad New Yorkom Islanders a v tabuľke Východnej konferencie zámorskej NHL im patrí 6. priečka. New Jersey zaznamenalo tretiu prehru v sérii, keď nestačilo na New York Rangers a podľahlo 1:2. Jeho súper dosiahol 3. triumf v rade.

Hoci videli diváci v Joe Louis aréne za dve tretiny niekoľko dobrých šancí, gól medzi Detroitom a Floridou nepadol. Víťazná trefa napokon prišla v 45. minúte, Kindl nahodil puk od modrej a Tatar ho v strednej výške "štrajchol" špičkou hokejky, čím zmenil jeho smer a prekvapil brankára Montoyu. Slovenský krídelník skóroval druhýkrát za sebou, pričom vyzdvihol najmä svoju formáciu s ďalšími členmi Gustavom Nyquistom a Andreasom Athanasiouom. "Andreas prišiel a dodal našej lajne potrebnú rýchlosť. Je to výborný korčuliar a snažíme sa to využiť. Svojím pohybom vytvorí veľa priestoru pre mňa či 'Nyquiho'. Hrať s nimi je veľká zábava," povedal pre Detroit Free Press Tatar. Definitívnu podobu dal výsledku dvomi gólmi Pavel Dacjuk a stal sa prvou hviezdou stretnutia. Honor druhej získal brankár Petr Mrázek za štvrté čisté konto v sezóne.

Tatarovu formáciu s dvomi kvalitnými kanoniermi, ním a Nyquistom, pochválil aj kouč Jeff Blashill. "Týmto chlapcom sme otvorili možnosti, aby boli dostatočne efektívni aj ofenzívne ladení. Na druhej strane treba povedať, že aj smerom dozadu hrajú skutočne dobre. Andreas formáciu oživil, priniesol do nej rýchlosť a dokáže pre spoluhráčov vytvoriť množstvo šancí. Vlastne, to vedia všetci traja. Dúfame, že budú nebezpeční aj naďalej," zaželal si šéf striedačky.

Ottawa potešila svojich fanúšikov v Canadian Tire Centre a Tampu Bay zdolala presvedčivo 5:1. Leví podiel na jasnom triumfe mal Mark Stone, ktorý k dvom gólom pridal aj presnú prihrávku a potvrdil, že v uplynulom období je výrazným lídrom ofenzívy Senators. V štyroch dueloch nazbieral dovedna osem bodov za päť gólov a tri asistencie. "Naša formácia sa jednoducho potrebovala do toho dostať. Vedeli sme, že pre tímový úspech to je potrebné," konštatoval na oficiálnom webe NHL Stone. Spoločne so Zackom Smithom a Jeanom-Gabrielom Pageauom boli v zápase pri všetkom dôležitom. Smith otvoril skóre ešte v úvodnej tretine, Pageau sa rovnako zapísal do streleckej listiny a pridal dve asistencie. V uplynulých štyroch dueloch zaznamenalo útočné trio dovedna deväť gólov a jedenásť asistencií.

Jedným z hráčov večera bol aj Sidney Crosby. Do streleckej listiny sa v dueli s Anaheimom zapísal dvakrát, skóroval už v siedmom dueli za sebou a vytvoril si nový osobný rekord. Pens pritom zdolali Ducks jasne 6:2. Základ svojho triumfu položili už v prvej tretine, v ktorej na tri góly domácich zareagoval len Ryan Getzlaf. Potom prišli Crosbyho gólové momenty s tohtosezónnym poradovým číslom 23 a 24. V noci na utorok nimi prekonal vlastný rekord, dosiaľ ťahal v termíne 5.-15. decembra 2006 šesťzápasovú šnúru s minimálne jedným streleným gólom. Z uplynulých 19 duelov sa strelecky nepresadil len v jedinom. "Nikdy mu nemôžete dať priestor. Fakt, že ho niektorí označujú za najlepšieho hráča na svete, má svoje reálne základy. Jednoducho povedané, ak ho necháte, dá vám gól," vyzdvihol Crosbyho kvality líder "káčerov" Ryan Getzlaf.

sumáre:

NEW YORK RANGERS - NEW JERSEY DEVILS 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 25. Klein (Zuccarello, M. Staal), 45. JT Miller (Brassard, Fast) - 58. Zajac (Henrique). Brankári: Lundqvist - Schneider, strely na bránku: 37:28, 18.006 divákov

PITTSBURGH PENGUINS - ANAHEIM DUCKS 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Góly: 4. Kunitz (Letang, Crosby), 11. Sheary (Letang, Daley), 20. Hagelin (Kessel, Domoulin), 36. Crosby, 44. Crosby (Kunitz), 47. Määttä (Crosby, Hornqvist) - 20. Getzlaf, 39. Maroon (Perry, Getzlaf). Brankári: Fleury - Gibson (47. Andersen), strely na bránku: 35:38, 18.418 divákov

DETROIT RED WINGS - FLORIDA PANTHERS 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Góly: 45. TATAR (Kindl, Larkin), 52. Dacjuk (Richards, Zetterberg), 53. Dacjuk (Zetterberg, Abdelkader). Brankári: Mrázek - Montoya, strely na bránku: 31:23, 20.027 divákov

OTTAWA SENATORS - TAMPA BAY LIGHTNING 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Smith (Stone), 17. Prince, 25. Stone (Pageau, Zibanejad), 31. Stone (Ceci, Pageau), 56. Pageau - 18. Brown (Coburn, Callahan). Brankári: Anderson - Vasilevskij, strely na bránku: 29:32, 17.078 divákov

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 10:41 1 0 1 1 3 0

Tomáš Jurčo (Detroit) 07:06 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/