NHL: Detroit s Tatarom triumfoval v Edmontone, Pánik s niekoľkými bodyčekmi na konte

NETKY.SK • 6 November 2017, 08:51 • 2 min

New York - Hokejisti Detroitu v zostave so slovenským útočníkom Tomášom Tatarom zvíťazili v noci na pondelok v zámorskej NHL na ľade Edmontonu jednoznačne 4:0.

Hlavnú zásluhu na triumfe Red Wings mal český brankár Petr Mrázek, ktorý kryl všetkých 36 súperových striel a zaknihoval si 11 čisté konto v profiligovej kariére. Gólom a asistenciou sa na víťazstve podieľali Anthony Mantha a Martin Frk. "Červené krídla" vyhrali tretí z uplynulých štyroch zápasov. "Dôležité bolo, že som mal zopár zákrokov v prvej tretine a dostal som sa do tempa. Mali dve alebo tri rýchle strely, vďaka ktorým sa mi to podarilo," povedal podľa nhl.com Mrázek.

Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral takmer 18 min a do štatistík si pripísal jeden plusový bod a 2 strely na bránku. Red Wings zvíťazili v treťom z ostatných štyroch zápasov.V zostave Oilers stále chýba po operácii sa zotavujúci slovenský obranca Andrej Sekera.

Nebodoval ani Richard Pánik, ktorého Chicago podľahlo doma Montrealu 0:2. Slovenský krídelník v službách Blackhawks počas vyše 14-minútového pobytu na ľade ohrozil súperovho brankára piatimi strelami a zaznamenal mínusový bod.

sumáre NHL:

EDMONTON OILERS - DETROIT RED WINGS 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly: 4. Nielsen (Jensen, Helm), 10. Nyquist (Zetterberg, Abdelkader), 32. Frk (Mantha), 47. Mantha (Frk, Green). Brankári: Talbot - Mrázek, strely na bránku: 36:35, 18.347 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - COLORADO AVALANCHE 6:4 (2:0, 3:2, 1:2)

Góly: 5. Mayfield (de Haan, Bailey), 13. Eberle (Barzal, Boychuk), 22. Leddy (Barzal, Tavares), 25. Leddy (Bailey, Barzal), 30. Boychuk (Leddy, Barzal), 42. Eberle (Barzal, Mayfield) – 21. MacKinnon (Johnson, Landeskog), 34. Landeskog (MacKinnon, Barrie), 60. Kerfoot (Andrighetto, Barberio), 60. Kerfoot (Andrighetto, Grimaldi). Brankári: Greiss - Bernier, strely na bránku: 28:35, 10.927 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - MONTREAL CANADIENS 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Góly: 42. Drouin (Galchenyuk, Morrow), 48. Morrow (Danault, Shaw). Brankári: Crawford - Lindgren, strely na bránku: 38:35, 21.871 divákov.

CALGARY FLAMES - NEW JERSEY DEVILS 5:4 pp a sn (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 12. Frolík (Backlund), 32. Stone (Versteeg, Frolík), 33. Monahan (Ferland, Gaudreau), 47. Ferland (Gaudreau, Monahan), rozh. nájazd Tkachuk – 2. Hall (Hischier), 22. Lovejoy (Hischier, Hayes), 33. Gibbons, 52. Greene (Bratt, Lovejoy). Brankári: Kinkaid - Smith, strely na bránku: 34:30, 17.839 divákov.

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Detroit) 17:52 0 0 0 1 2 0

Richard Pánik (Chicago) 14:44 0 0 0 -1 5 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/