NHL: Detroit prehral s Bostonom, prvý gól Tatara

NETKY.SK • 16 Október 2014, 07:17 • 2 min

DETROIT - Hokejový útočník Tomáš Tatar z Detroitu sa stal treťou hviezdou stredajšieho stretnutia NHL s Bostonom.

Domáci Red Wings napokon s Bruins prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch. Tatar v 9. min vyrovnával na 1:1, bol to jeho prvý gól v sezóne. Prihrával mu krajan Tomáš Jurčo. Z víťazstva sa v zápase tešil Zdeno Chára, ktorý odkorčuľoval vyše 28 minút a štyrikrát ohrozil bránku domácich.

K rovnakému počtu striel sa dostal aj Marián Hossa z Chicaga. Počas takmer 22 minút proti Calgary však Trenčan nebodoval a jeho tím napokon prehral 1:2 po predĺžení, keď o všetkom rozhodol v 65. min Mikael Backlund.

Výsledky:
Detroit - Boston 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 9. TATAR (JURČO, Sheahan), 43. Nyquist (N. Kronwall, Helm) - 6. Krejčí (Kelly), 34. R. Smith (P. Bergeron, Marchand), rozhodujúci sam. nájazd Krejčí
Tomáš Tatar 1+0, 1 strela, 17:06 min na ľade, stal sa treťou hviezdou zápasu, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 0+1, 2 strely, 12:38 min na ľade, Zdeno Chára (Boston) 4 strely, +1, 28:08 min na ľade

Chicago - Calgary 1:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 55. Shaw (Sharp, Toews) - 32. Wideman (Colborne), 65. M. Backlund (Brodie, Russell)
Marián Hossa (Chicago) odohral 21:50 min, 4 strely, -1

Arizona - Edmonton 7:4 (2:2, 2:0, 3:2)
Góly: 9. Boedker (Yandle, M. Smith), 14. Chipchura (Vitale, McMillan), 26. Murphy (Doan, Boedker), 27. Klinkhammer (Erat, Hanzal), 50. Boedker (Vermette, Yandle), 53. Erat (Hanzal, Schlemko), 60. Boedker - 2. Hall (Eberle, Nikitin), 18. Fayne (Draisaitl, Pouliot), 44. Arcobello (Hall), 55. Hall (Eberle)