NHL: Daňo pomohol Columbusu vyhrať turnaj nováčikov

NETKY.SK • 17 September 2014, 08:48 • 2 min

TRAVERSE CITY- Hokejisti Columbusu Blue Jackets s Markom Daňom v zostave sa stali víťazmi turnaja nováčikov NHL v Traverse City.

Vo finále zdolali nádeje modrých kabátov talenty Dallasu 3:2 po predĺžení, keď o výsledku rozhodol v 66. min Josh Anderson. Slovák Marko Daňo si v zápase pripísal jednu asistenciu, keď prihral na gól na 2:2. Odchovanec trenčianskeho hokeja sa stal so šiestimi bodmi (3+3) spolu s ďalšími hráčmi druhým najproduktívnejším hráčom turnaja. V drese Dallasu vyslal štyri neúspešné strely na bránku Matej Paulovič.

V zápase o 3. miesto pomohol Marek Tvrdoň k výhre Detroitu nad Carolinou 5:4 po predĺžení dvoma asistenciami.

Finále: Columbus - Dallas 3:2 po predĺžení - Marko Daňo (Columbus) 0+1
O 3. miesto: Detroit - Carolina 5:4 po predĺžení - Marek Tvrdoň (Detroit) 0+2