NHL: Daňo pobudol na ľade necelých deväť minút a pri triumfe Jets nebodoval, nováčik z Vegas sa posunul na čelo ligy

NETKY.SK • 22 Január 2018, 08:25 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Winnipegu Jets zvíťazili 1:0 nad hráčmi Vancouveru Canucks v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL. Jediný gól duelu strelil v 12. min fínsky krídelník Patrik Laine.

Brankár "tryskáčov" Connor Hellebuyck prispel k triumfu svojho tímu 29 úspešnými zákrokmi, jeho náprotivok Anders Nilsson zneškodnil 35 striel Winnipegu. Jets sa vďaka víťazstvu posunuli na prvé miesto Centrálnej divízie. Slovenský útočník "tryskáčov" Marko Daňo odohral 8:26 min bez bodového zisku, pripísal si 3 strely a 1 "hit".

Nováčik Vegas Golden Knights zdolali Carolinu a vďaka triumfu sa posunuli na prvé miesto tabuľky celej NHL. "Je to trochu nečakané, však? Začali sme od nuly a rýchlo si medzi sebou vybudovali chémiu. Všetci hráči v každom zápase zo seba vydávajú maximum. Som na nás hrdý, že sme sa dostali tam, kde sme teraz," uviedol brankár Vegas Marc-Andre Fleury pre nhl.com.

"Hrali sme asi jeden stupeň pod úrovňou, na akej chceme hrať bežne. Nemôžem ani vypichnúť niečo konkrétne, dnes nám to vyslovene nešlo," poznamenal kapitán Hurricanes Justin Faulk.

Philadelphia zdolala Washington 2:1 gólom Travisa Konecneho v predĺžení. Okrem neho skóroval jeho spoluhráč Rakúšan Michael Raffl, vyrovnávajúci gól Capitals strelil Alex Ovečkin. Ruský útočník skóroval 29-krát v sezóne, čo ho radí na 1. miesto medzi strelcami v NHL.

Sumáre NHL - nedeľa:

Washington - Philadelphia 1:2 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 40. Ovečkin (Carlson, Oshie) - 27. Raffl (Filppula, MacDonald), 61. Konecny (Provorov, Couturier)

Carolina - Vegas 1:5 (1:3, 0:1, 0:1)
Góly: 20. Slavin (J. Skinner, Williams) - 3. Bellemare (Carrier, Tuch), 13. C. Miller (Perron, Haula), 13. Marchessault (W. Karlsson, McNabb), 34. Neal (Hunt, C. Miller), 51. Leipsic (C. Miller)

Winnipeg - Vancouver 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Gól: 12. Laine (Wheeler, Connor)
Marko Daňo (Winnipeg) odohral 8:26 min, 0+0, 3 strely, 1 "hit"

Anaheim - San Jose 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)
Góly: 40. Rakell (Getzlaf, Henrique), 42. Getzlaf (O. Kaše, Rakell) - 14. Vlasic (Hertl, Braun), 24. Labanc (Thornton, Meier), 34. Boedker (Vlasic, Tierney), 43. Thornton (Burns, Couture), 50. Boedker (Melker Karlsson), 56. Melker Karlsson (Boedker, Tierney)

Los Angeles - New York Rangers 3:2 po II. tretine