NHL: Crosbyho Pittsburgh nedal šancu Washingtonu Ovečkina

NETKY.SK • 21 November 2013, 07:53 • 2 min

WASHINGTON - Hokejistom Pittsburghu sa naďalej darí proti Washingtonu, v stredu v zámorskej NHL vyhrali proti tomuto súperovi piaty zápas v rade (4:0).

Sidney Crosby strelil gól a pridal asistenciu, brankár Marc-Andre Fleury vychytal vďaka osemnástim zákrokom 25. shutout kariéry. Penguins skvele bránili, Alexandra Ovečkina pustili len k dvom strelám, čo je jeho najmenší počet pokusov v sezóne.

Minnesota získala aspoň bod v trinástich z posledných pätnástich stretnutí, v stredu vyhrala divoký zápas v Ottawe 4:3. Wild prehrávali 0:1 i 1:2, potom viedli 3:2, aby napokon rozhodol v 58. min o osude zápasu Mikko Koivu.

Anaheim prehral doma až v deviatom stretnutí sezóny. Domácu neporaziteľnosť Ducks od úvodu ročníka ukončili hráči New Jersey, ktorí vyhrali 4:3 po predĺžení. V 59. min vyrovnával Jaromír Jágr na 3:3 a v nadstavenom čase o všetkom rozhodol Travis Zajac. Devils vyhrali štvrtý z posledných piatich zápasov, Ducks po návrate zo série zápasov na Východe zakopli už piatykrát v rade. Columbus sa otriasol z prehry 0:7 v Edmontone a v Calgary vyhral 2:1 po predĺžení, keď v 63. min rozhodol Nikita Nikitin.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Washington - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 7. P. Martin (Crosby), 12. Bennett (Malkin, Niskanen), 40. Crosby (Neal, Kunitz), 48. Neal (P. Martin, Malkin)

Ottawa - Minnesota 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Góly: 6. Turris (MacArthur), 12. Zibanejad (Grant, Condra), 49. M. MICHÁLEK (Zibanejad, Karlsson) - 7. Pominville (Parise, M. Koivu), 23. Brodin (Heatley, Fontaine), 27. Heatley (M. Koivu, Brodin), 58. M. Koivu (Parise, Coyle)

Calgary - Columbus 1:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 44. Colborne (D. Jones, Russell) - 10. Foligno (Umberger, Nikitin), 63. Nikitin (Savard, Atkinson)

Anaheim - New Jersey 3:4 po predĺžení (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 12. Beleskey (Lindholm, Palmieri), 23. Bonino (Penner, Fowler), 36. Getzlaf (Penner, Bonino) - 16. Židlický (Eliáš, Gelinas), 18. Gelinas (Henrique, Eliáš), 59. Jágr (Eliáš, Zubrus), 62. Zajac