NHL: Chicago ukončilo sériu prehier, Eliáš strelil 400. gól

NETKY.SK • 7 Február 2015, 08:09 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Chicaga Blackhawks ukončili v zámorskej NHL dvojzápasovú sériu prehier, keď v noci na sobotu triumfovali na ľade Winnipegu 2:1 po predĺžení.

Na oboch góloch "čiernych jastrabov" sa podieľal Patrick Kane. Domáci útočník zaznamenal 57. a 58. kanadský bod v sezóne a na čele ligovej produktivity sa vyrovnal Čechovi Jakubovi Voráčkovi z Philadelphie.

Slovenský krídelník Marián Hossa odohral za Chicago 18:03 min, na svoje konto si pripísal dve strely a dve trestné minúty za držanie.

New Jersey zdolalo na domácom ľade Toronto 4:1, druhý presný zásah "diablov" padol z hokejky Patrika Eliáša. Pre českého veterána to bol jubilejný 400. gól v profilige a stal sa 91. hráčom v histórii NHL, ktorý pokoril túto hranicu.

Slovenský útočník Toronta Richard Pánik strávil na ľade 13:43 min, zaznamenal jednu neúspešnú strelu a mínusový bod.