NHL: Chicago s Hossom zdolalo Montreal a pripísalo si piaty triumf v rade

NETKY.SK • 6 December 2014, 07:39 • 2 min

NEW YORK- Hokejisti Chicaga zvíťazili v zámorskej NHL v piatom zápase za sebou. V noci na sobotu triumfovali na domácom ľade nad Montrealom tesne 4:3. O víťazný presný zásah sa 27 sekúnd pred koncom duelu postaral Brandon Saad.

V drese Blackhawks odohral slovenský útočník Marián Hossa 18:35 minút, pripísal si jednu mínusku, dve neúspešné strely a odsedel si dve trestné minúty.

V ďalších stretnutiach vedúci tím Západnej konferencie Anaheim zdolal Minnesotu tiež tesne 5:4 a Winnipeg deklasoval Colorado 6:2.

Výsledky:

Minnesota - Anaheim 4:5 (0:2, 3:1, 1:2)
Góly: 25. M. Koivu (Mikael Granlund, Scandella), 26. Parise (Mikael Granlund, Brodin), 38. Brodin (Pominville, Parise), 43. Fontaine (Brodziak, Prosser) - 2. Kesler (Palmieri, Fowler), 12. Silfverberg (Cogliano, Smith-Pelly), 23. Kesler (H. Lindholm, Jackman), 44. Jackman (Kesler), 49. Beleskey (Getzlaf, Palmieri)

Chicago - Montreal 4:3 (2:1, 0:2, 2:0)
Góly: 3. Rozsíval (Bickell, Shaw), 19. Ben Smith (Krüger, Nordstrőm), 45. Toews (B. Richards, Versteeg), 60. Saad (P. Kane, Toews) - 19. Gallagher (Galchenyuk, Plekanec), 28. Gončar (Gallagher, Jemelin), 38. P. K. Subban (Markov, Desharnais)
Marián Hossa (Chicago) odohral 18:35 min, 2 strely, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod.

Winnipeg - Colorado 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 5. Thorburn (Postma, Pardy), 13. Little (Wheeler, Ladd), 40. Ladd (Chiarot, Little), 41. Little (Wheeler), 42. Little (Ladd, Wheeler), 54. Byfuglien - 10. Iginla (Landeskog), 51. Iginla (Redmond, Landeskog)