NHL: Chicago a Anaheim do 2. kola play-off

NETKY.SK • 28 Apríl 2014, 07:43 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Chicaga a Anaheimu si zo Západnej konferencie zabezpečili v nedeľu postup do 2. kola play-off zámorskej NHL.

Blackhawks zdolali na domácom ľade St. Louis 5:1 a celú sériu vyhrali 4:2 na zápasy. Po dvoch tretinách bol ešte nerozhodný stav 1:1, definitívu priniesla až tretia tretina a v nej štyri presné zásahy "jastrabov". Marián Hossa odohral 17:43 min, raz vystrelil na bránku Blues a odsedel si 4 minúty na trestnej lavici, ďalší skúsený slovenský útočník Chicaga Michal Handzuš odohral 10:33 min.
"Káčeri" z Anaheimu uspeli v konfrontácii s Dallasom tiež 4:2 v sérii: v nedeľu zvíťazili 5:4 po predĺžení, hoci prehrávali 0:2, 1:3 i 2:4. Hrdinom sa napokon stal Nick Bonino, ktorý v tretej minúte predĺženia naklonil postupové misky váh na stranu Anaheimu.

V jedinom dueli Východnej konferencie zvíťazili hokejisti New York Rangers nad Philadelphiou 4:2 a v sérii vedú 3:2. Tím z Manhattanu bude mať prvý mečbal na postup do 2. kola v utorok vo Philadelphii, ak by neuspel, o deň neskôr je na programe rozhodujúci siedmy duel na jeho ľade. Rangers síce nemali početnú streľbu, ale boli efektívni a v 37. min vyhrávali už 3:0. V závere druhej časti hry trafil presne do siete Vincent Lecavalier a vykresal iskierku nádeje pre svoj tím. Z množstva šancí prekonal brankára Henrika Lundqvista až v 59. min Claude Giroux. V záverečnej power-play dal bodku za zápasom Boyle.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Chicago - St. Louis 5:1 (1:1, 0:0, 4:0) - konečný výsledok série: 4:2, do 2. kola play-off postúpilo Chicago
Góly: 5. Bickell (Seabrook, Keith), 41. J. Toews (Keith, Seabrook), 43. P. Sharp (P. Kane), 48. A. Shaw (Keith, Rozsíval), 58. Keith (A. Shaw, Kruger) - 17. Oshie (A. Steen, Bouwmeester)

Dallas - Anaheim 4:5 po predĺžení (3:1, 1:1, 0:2 - 0:1) - konečný výsledok série: 2:4, do 2. kola play-off postúpil Anaheim
Góly: 6. Daley (Horcoff), 11. Eakin (Seguin, Goligoski), 20. Garbutt (Eakin, Daley), 31. Daley (Goligoski) - 18. D. Smith-Pelly (Selänne, Rakell), 24. Lovejoy (Selänne), 58. Bonino (Perry, Beleskey), 60. D. Smith-Pelly (Perry, Beauchemin), 63. Bonino (Cogliano, Maroon)

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
New York Rangers - Philadelphia 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) - stav série: 3:2
Góly: 12. M. Staal (St. Louis, Stepan), 29. B. Richards (J. Miller, Hagelin), 37. Moore, 60. B. Boyle (Moore, Girardi) - 40. Lecavalier (Streit, A. MacDonald), 59. Giroux (Timonen, Simmonds)