NHL: Chára pred odchodom do Soči asistoval

NETKY.SK • 5 Február 2014, 07:10 • 2 min

BOSTON - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára sa rozlúčil s Bostonom pred odchodom na zimné olympijské hry v Soči trinástou asistenciou v sezóne, ktorou sa podieľal na výhre 3:1 v utorkovom stretnutí NHL nad Vancouverom.

Tridsaťšesťročný obranca dostal od vedenia Bruins výnimku a môže odcestovať už skôr do ruského čiernomorského mesta, kde bude v piatok vlajkonosičom slovenskej výpravy na otváracom ceremoniáli zimných olympijských hier. Chára nenastúpi pred prestávkou na zápasy v St. Louis a doma s Ottawou. Vancouver prehral v utorok piaty súboj v rade. Canucks vďaka Raphaelovi Diazovi strelili prvý gól po 99:38 min, keďže v predchádzajúcom stretnutí v Detroite nedokázali skórovať. Boston uspel v šiestom z posledných siedmich zápasov. Chára presným pasom prihrával na víťazný gól Jaroma Iginlu. Kapitán Bruins odohral 23:52 min a trikrát ohrozil brankára Roberta Luonga.

Obranca Caroliny Andrej Sekera bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu v zápase s Winnipegom. Hurricanes doma prehrali 1:2, o výsledku rozhodol 63 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času Chris Thorburn. Jets vyhrali tretíkrát v rade a od 12. januára pod vedením bývalého kouča Caroliny Paula Mauriceho, ktorý nahradil odvolaného Clauda Noela, majú bilanciu 9-2-0.

Florida vrátila Torontu minulotýždňovú prehru 3:6 a na výhre 4:1 mal vďaka asistencii bodový podiel aj Tomáš Kopecký. Pre útočníka Panthers to bola siedma gólová prihrávka v sezóne. Brankár St. Louis Jaroslav Halák inkasoval štyri góly z 31 striel hráčov Ottawy. V divokom stretnutí viedli Blues 1:0, 3:1, potom prehrávali 3:4 a o výsledku rozhodli až samostatné nájazdy. Bod navyše pre Senators vybojoval v piatom kole rozstrelu Kyle Turris.

Prvýkrát v sezóne vyhrali New York Rangers štyri stretnutia v rade. Kvalitný výkon podal Henrik Lundqvist, ktorý v bránke kryl 27 striel súperov. Brankár Montrealu Carey Price mal proti Calgary rovnako ako Lundqvist 27 úspešných zákrokov a vychytal druhý shutout z posledných štyroch štartov. Canadiens výhrou 2:0 ukončili päťzápasovú víťaznú sériu Flames. Už 57. nulu kariéry vychytal Jevgenij Nabokov z New York Islanders, ktorý umlčal strelcov Washingtonu Capitals. O futbalovom víťazstve 1:0 rozhodol Andrew MacDonald v tretej tretine. Ľubomír Višňovský odohral v drese víťazov tretí najvyšší počet minút (21:08) a v tretej tretine sedle na trestnej lavici za podrazenie Alexandra Ovečkina.

Výsledky utorkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - Vancouver 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 6. Lucic (Krejčí, Iginla), 28. Iginla (CHÁRA, Lucic), 38. Paille (Boychuk) - 32. Diaz (Kassian, Stanton)
Zdeno Chára (Boston) odohral 23:52 min, mal 3 strelecké pokusy a 1 asistenciu.

New York Rangers - Colorado 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Góly: 15. Callahan (Hagelin), 18. Callahan (B. Richards), 28. Stralman (Zuccarello, Brassard), 42. Brassard (Zuccarello), 59. B. Richards (Callahan, Hagelin) - 27. Landeskog (MacKinnon, P. Stastny)

Carolina - Winnipeg 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Góly: 43. Riley Nash (D. Bowman, T. Ruutu) - 33. Ladd (Frolík, B. Little), 59. Thorburn (Trouba, Wheeler)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:02 min.

Montreal - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 37. R. Bourque (Prust, Eller), 60. Desharnais (Pacioretty, Subban)

Florida - Toronto 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)
Góly: 22. Gilbert (B. Campbell, Huberdeau), 46. Winchester (B. Campbell, Gomez), 54. Matthias, 58. M. Goc (T. KOPECKÝ, Weaver) - 50. Clarkson (Kadri)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:26 min, mal jednu asistenciu, 2 strely.

Washington - New York Islanders 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Gól: 43. A. MacDonald (Nelson)
Ľubomír Višňovský (NY Islanders) odohral 21:08, ďalšie 2 minúty sedel na trestnej lavici

Minnesota - Tampa Bay 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Góly: 17. Niederreiter (Spurgeon, Zucker), 41. Heatley (Spurgeon) - 54. V. Filppula (St. Louis, Gudas)

St. Louis - Ottawa 4:5 po sam. nájazdoch (1:0, 2:1, 1:3 - 0:0, 0:1)
Góly: 15. Morrow (Berglund, Oshie), 36. Oshie (Pääjärvi, Pietrangelo), 40. Backes (J. Schwartz, Jackman), 52. Leopold (J. Schwartz, D. Roy) - 35. Karlsson (Spezza), 46. M. Micháelk (Spezza, Zibanejad), 48. Turris (Karlsson, Cowen), 49. Spezza (Zibanejad, Methot), rozhodujúci sam. nájazd Turris
Jaroslav Halák (St. Louis) mal 27 úspešných zákrokov.

Phoenix - Dallas 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 30. Vermette - 33. Horcoff (Seguin, Peverley), 44. Roussel (Garbutt), 60. Garbutt (Eakin)