NHL: Budaj uťal víťaznú sériu Pittsburghu tretím shutoutom v sezóne

NETKY.SK • 17 December 2016, 07:43 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejový brankár Peter Budaj ďalším výborným výkonom priviedol jeho Los Angeles Kings k triumfu 1:0 po predĺžení na ľade Pittsburghu Penguins v zápase zámorskej NHL.

Tridsaťštyriročný Slovák kryl všetkých 39 striel domácich a v sezóne zaknihoval tretí shutout. O výhre hostí rozhodol v nadstavení Tyler Toffoli a Pittsburghu tak ukončil sériu siedmich víťazných zápasov.

V súboji odohral vyše 11 minút aj slovenský útočník kráľov Marián Gáborík, bodovo sa ale nepresadil. Budaj, ktorý v jeho poslednom štarte nedochytal, keď proti Buffalu (3:6) dostal štyri góly z 22 striel, bol po zápase spokojný. "Som rád, že som dostal príležitosť chytať. Takýto zápas je výzva pre váš tím, veď sme hrali v hale klubu, ktorému to ide. V predchádzajúcich dueloch boli naozaj 'horúci'. Nebol to najkrajší zápas, ale pre nás sú to veľmi dôležité dva body," citoval oficiálny web profiligy Budaja, ktorý má v kariére na konte už 14 shutoutov v NHL.

Buffalo zdolalo New York Islanders 3:2 po predĺžení, v bránke hostí šancu nedostal slovenský brankár Jaroslav Halák.

sumáre:

BUFFALO SABRES - NEW YORK ISLANDERS 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 24. Larsson (Ristolainen, McCabe), 44. Moulson (Kane, Gionta), 61. Ristolainen (Okposo) – 14. Strome (Clutterbuck, Kuľomin), 27. Quine (Prince). Brankári: Lehner - Berube, strely na bránku: 37:34, 18.903 divákov.

PITTSBURGH PENGUINS - LOS ANGELES KINGS 0:1 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Gól: 61. Toffoli (Martinez, Pearson). Brankári: Murray - BUDAJ, strely na bránku: 39:28, 18.544 divákov.

MONTREAL CANADIENS - SAN JOSE SHARKS 2:4 (0:3, 0:1, 2:0)

Góly: 51. Flynn (Plekanec, Redmond), 54. Petry (McCarron, Carr) – 7. Schlemko (Bodker, Donskoi), 9. Marleau (Thornton, Burns), 14. Meier (Schlemko, Donskoi), 27. Karlsson (Haley). Brankári: Price (27. Montoya) - Jonec, strely na bránku: 28:23, 21.288 divákov.

COLORADO AVALANCHE - FLORIDA PANTHERS 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 31. Ťutin (MacKinnon, Duchene) – 37. Demers (Griffith, Barkov), 47. Smith (MacKenzie, Demers), 51. Matheson (Sceviour, Pysyk). Brankári: Pickard - Reimer, strely na bránku: 31:23, 14.679 divákov.

CALGARY FLAMES - COLUMBUS BLUE JACKETS 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Góly: 17. Monahan (Versteeg, Gaudreau) – 4. Jenner (Karlsson, Savard), 15. Saad (Wennberg, Werenski), 22. Gagner (Werenski, Atkinson), 28. Calvert. Brankári: Johnson - Bobrovkij, strely na bránku: 23:29, 18.045 divákov.

CAROLINA HURRICANES - WASHINGTON CAPITALS 3:4 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Skinner (Ryan, Rask), 34. Faulk (Aho, Teräväinen), 41. Teräväinen (Aho, Slavin) – 27. Ovečkin (Bäckström, Carlson), 32. Williams (Kuznecov, Niskanen), 54. Oshie (Orlov, Niskanen), rozh. nájazd Oshie. Brankári: Ward - Grubauer, strely na bránku: 30:26, 11.892 divákov.

VANCOUVER CANUCKS - TAMPA BAY LIGHTNING 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Góly: 22. Sutter (Granlund, Eriksson), 34. Sbisa (Burrows, Baertschi), 48. Horvat (Eriksson, Granlund), 60. Burrows (Horvat) – 7. Hedman (Filppula, Boyle), 44. Conacher (Drouin, Hedman). Brankári: Miller - Vasilevskij, strely na bránku: 24:27, 18.685 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 11:05 0 0 0 0 1 0

------------------------------------------

Peter Budaj (Los Angeles) 61:00 39/39 100,0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/