NHL: Budaj trikrát inkasoval, Kings prehrali s Islanders, návrat Marinčina

NETKY.SK • 22 Január 2017, 09:49 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles Kings prehrali v noci na nedeľu v zámorskej NHL na ľade New Yorku Islanders 2:4.

Slovenský brankár hostí Peter Budaj inkasoval z 35 striel trikrát, posledný gól padol do prázdnej bránky pri power play Kings. Kalifornčanom sa nedarí, keď prehrali tretí duel za sebou, celkovo štvrtý z predchádzajúcich šiestich.

V ďalšom dieli "Bitky o Ontário" domáce Toronto podľahlo Ottawe 2:3 po nájazdoch. Do zostavy Maple Leafs sa po vynechaní 18 zápasov pre zranenie v dolnej časti tela vrátil Martin Marinčin. Slovenský obranca vo svojom prvom dueli od 10. decembra 2016 odohral vyše 21 minút, pripísal si plusku, vyslal dve strely a odsedel dve trestné minúty.

NHL - sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - CAROLINA HURRICANES 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)

Góly: 5. Hännikäinen (Anderson, Karlsson), 15. Hartnell (Prout, Harrington), 51. Hartnell (Gagner, Prout) – 30. Aho (Lindholm, Slavin), 36. Faulk (Rattie). Brankári: Bobrovskij - Leighton, strely na bránku: 20:37, 19.033 divákov.

WINNIPEG JETS - ST. LOUIS BLUES 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)

Góly: 8. Little (Byfuglien, Scheifele), 22. Wheeler (Byfuglien, Perreault), 43. Little (Wheeler, Perreault), 47. Scheifele (Ehlers, Trouba), 52. Ehlers (Petan, Trouba) – 14. Shattenkirk (Tarasenko, Šťastný), 53. Šťastný (Schwartz), 54. Shattenkirk (Steen, Schwartz). Brankári: Pavelec - Copley, strely na bránku: 29:37, 15.294 divákov.

MONTREAL CANADIENS - BUFFALO SABRES 2:3 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 24. Lehkonen (Byron), 29. Danault (Petry, Pacioretty) – 25. Gionta (Kane, Girgensons), 52. Franson (R. O'Reilly), 62. Bogosian (Kane, R. O'Reilly). Brankári: Price - Lehner, strely na bránku: 38:38, 21.288 divákov.

NEW YORK ISLANDERS - LOS ANGELES KINGS 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 3. Chimera (Gionta), 28. Lee (Tavares, Leddy), 50. Lee (Leddy, Bailey), 60. Tavares (Kuľomin, Hickey) – 41. Carter (Doughty, Kopitar), 45. Doughty (Andreoff, Lewis). Brankári: Berube - BUDAJ, strely na bránku: 36:36, 15.138 divákov.

PHILADELPHIA FLYERS - NEW JERSEY 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 11. Konecny (Cousins, Provorov) – 8. Zacha (Josefson, Quincey), 36. Palmieri (Parenteau, Cammalleri), 40. Wood (Cammalleri, Santini), 45. Wood (Hall, Stollery). Brankári: Neuvirth (41. Mason) - Kinkaid, strely na bránku: 36:29, 19.932 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - OTTAWA SENATORS 2:3 pp a sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 28. Bozak (van Riemsdyk, Kadri), 47. Martin (Kadri, Gardiner) – 15. Ryan (Methot, Neil), 59. Hoffman (Karlsson, Phaneuf), rozh. nájazd Pyatt. Brankári: Andersen - Condon, strely na bránku: 33:27, 19.544 divákov.

ARIZONA COYOTES - TAMPA BAY LIGHTNING 5:3 (2:1, 3:0, 0:2)

Góly: 9. Rieder (Vrbata), 11. Vrbata (Hanzal, Rieder), 35. Stone (Hanzal, Vrbata), 37. Fischer (McGinn, Burmistrov), 40. Hanzal (Vrbata, Rieder) – 19. Paquette (Dumont, Bournival), 50. Namestnikov (Filppula, Palát), 55. Palát (Johnson, Nesterov). Brankári: Smith - Bishop (41. Vasilevskij), strely na bránku: 23:48, 12.177 divákov.

DALLAS STARS - WASHINGTON CAPITALS 3:4 pp (1:1, 2:0, 0:2 - 0:1)

Góly: 7. Cracknell (Jordie Benn, Hamhuis), 24. Eaves (Nemeth, Cracknell), 36. Jamie Benn (Eaves, Seguin) – 3. Burakovsky, 44. Ovečkin (Niskanen, Bäckström), 46. Oshie (Niskanen, Bäckström), 61. Beagle (Kuznecov, Niskanen). Brankári: Lehtonen - Grubauer, strely na bránku: 35:22, 18.532 divákov.

MINNESOTA WILD - ANAHEIM DUCKS 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly: 3. Haula (Pominville, Parise), 26. Zucker, 54. Haula (Suter, Dumba), 55. Suter (Niederreiter, Coyle), 56. Zucker (Granlund, Koivu) – 6. Noesen (Boll, Fowler), 14. Fowler, 23. Perry (Getzlaf, Kesler). Brankári: Dubnyk - Gibson (15. Bernier), strely na bránku: 26:27, 19.288 divákov.

CALGARY FLAMES - EDMONTON OILERS 3:7 (0:3, 1:3, 2:1)

Góly: 36. Tkachuk (D. Hamilton, Frolík), 41. Monahan, 56. Bouma (Brodie, Wideman) – 2. Slepyšev (Caggiula), 6. Letestu (Kassian, Klefbom), 6. Eberle (Pouliot, Larsson), 24. McDavid (Draisaitl, Larsson), 33. Eberle (Benning, Pouliot), 37. Klefbom (Nugent-Hopkins, Eberle), 60. Nugent-Hopkins (Eberle). Brankári: Elliott (6. Johnson) - Brossoit, strely na bránku: 41:31, 19.289 divákov.

SAN JOSE SHARKS - COLORADO AVALANCHE 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. Ward (Thornton, Vlasic), 36. Karlsson (Carpenter), 62. Schlemko (Couture, Labanc) – 31. Grigorenko (MacKinnon, Goloubef), 51. Beauchemin. Brankári: Jones - Martin, strely na bránku: 30:33, 17.562 divákov.

Slováci v akcii:

Marián Gáborík (Los Angeles) 17:04 0 0 0 0 3 0

Martin Marinčin (Toronto) 21:14 0 0 0 +1 2 2

Andrej Sekera (Edmonton) 22:51 0 0 0 0 1 4

-------------------------------------------------------

Peter Budaj (Los Angeles) 59:27 32/35 91,4

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/