NHL: Budaj nezabránil tesnej prehre Montrealu, Halák iba na striedačke

NETKY.SK • 4 Marec 2014, 07:42 • 2 min

NEW YORK - Hokejisti Montrealu prehrali v noci na utorok v zámorskej NHL na ľade Los Angeles tesne 1:2. V bránke Canadiens dostal opäť šancu Slovák Peter Budaj, ktorý si v zápase pripísal 20 úspešných zákrokov (90,9-percentná úspešnosť). Prekonali ho iba dvaja domáci hráči, už v 2. minúte obranca Jake Muzzin a v druhej tretine kanadský olympijský víťaz zo Soči Jeff Carter.

Dallas si doma poradil s Buffalom 3:2, nová posila Sabres, brankár Jaroslav Halák sledoval duel iba zo striedačky. Celý zápas odchytal v bránke "šabieľ" Švéd Jhonas Enroth. Toronto podľahlo Columbusu v zostave so slovenským krídelníkom Mariánom Gáboríkom 1:2 a ukončilo tak sedemzápasovú domácu víťaznú sériu.

Výsledky NHL:

Toronto - Columbus 1:2

Dallas - Buffalo 3:2

Minnesota - Calgary 3:2

Los Angeles - Montreal 2:1 (za hostí BUDAJ 20 úspešných zákrokov, inkasoval 2 góly)