NHL: Boston zdolal bezzubých Devils, návrat Kopeckého

NETKY.SK • 9 Január 2015, 07:19 • 2 min

BOSTON - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili vo štvrtkovom zápase NHL nad New Jersey 3:0, dva góly strelil Milan Lucic a brankár Niklas Svedberg si pripísal druhý shutout v kariére v profilige.

Devils ho však výraznejšie nepreverili, na bránku vyslali len štrnásť striel.  Patrice Bergeron a Chris Kelly odohrali svoje sedemsté zápasy v NHL. Zdeno Chára nebodoval, na ľade strávil 21:31 min a na bránku vyslal štyri strely.

Hokejisti Caroliny pripravili šiestu prehru v rade pre Buffalo, v drese ktorého chýbal na ľade Andrej Meszároš. Hurricanes o víťazstve 5:2 rozhodli štyrmi gólmi v druhej tretine. Carolina sa na chvoste Východnej konferencie priblížila Sabres na rozdiel jedného gólu. Andrej Sekera odohral v drese Hurricanes necelých 19 minút.

Brankár Corey Crawford mal 42 úspešných zákrokov, najviac v sezóne, a pomohol Chicagu zdolať Minnesotu na jej ľade 4:2. Dva góly v poslednej tretine strelil v drese víťazov Bryan Bickell. Chicago vyhralo štyri z posledných šiestich zápasov. Wild nastúpili bez Zacha Pariseho, ktorého otec zomrel v stredu v noci. Pred zápasom bola minúta ticha a hráči Minnesoty nastúpili na počesť bývalého hokejistu North Stars s jedenástkami na svojich prilbách. Marián Hossa z Blackhawks odohral vyše 19 minút a na bránku vyslal tri strely.

Po zranení sa vrátil do zostavy Floridy Tomáš Kopecký a tešil sa z výhry 3:1 vo Vancouveri.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Boston - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 19. Lucic (Krejčí, Krug), 29. Söderberg, 60. Lucic (P. Bergeron, Kelly)
Zdeno Chára (Boston) odohral 21:31 min, 0+0, 4 strely

Carolina - Buffalo 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Góly: 25. Skinner (Siomin, Murphy), 34. Tlustý (Gerbe, Faulk), 35. E. Staal (Murphy, Liles), 36. V. Rask (Hainsey), 51. Riley Nash (Faulk, Tlustý) - 26. Varone (C. Stewart), 49. Varone (Strachan, M. Weber)
Andrej Sekera (Carolina) odohral 18:49 min, 0+0

Philadelphia - Washington 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 10. Couturier (Read, N. Schultz), 45. Umberger (N. Schultz, Read), 62. Voráček (Giroux, Streit) - 4. Ovečkin (M. Green, Johansson), 44. Alzner (M. Green, Burakovsky)

Minnesota - Chicago 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Góly: 22. Zucker (Pominville, M. Koivu), 55. Pominville (Vanek, Niederreiter) - 6. Sharp (Rundblad, Shaw), 17. P. Kane (B. Richards, Toews), 47. Bickell (P. Kane, B. Richards), 59. Bickell (B. Richards, P. Kane)
Marián Hossa (Chicago) odohral 19:27 min, 0+0, 3 strely, -1

Nashville - Dallas 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 16. S. Weber (Ribeiro, Josi), 37. Salomäki (Josi, Järnkrok), 61. S. Weber (M. Fisher, C. Wilson) - 33. Spezza (Horcoff, Demers), 40. Daley (Jamie Benn, Eakin)

St. Louis - San Jose 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Góly: 11. Steen (Tarasenko, J. Schwartz), 16. Bouwmeester (Tarasenko, Lehterä), 20. P. Stastny (Oshie, Shattenkirk), 29. Lehterä (J. Schwartz), 34. Oshie (Steen, Backes), 50. Berglund (P. Stastny), 52. Backes (J. Schwartz, Pietrangelo) - 19. Couture (Dillon), 21. M. Karlsson (Couture, B. Burns)

Colorado - Ottawa 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Góly: 9. Iginla (Tanguay, R. O´Reilly), 18. B. Stuart (Hejda, Duchene), 24. E. Johnson (R. O´Reilly), 41. Iginla (Tanguay, Holden), 43. Briere (Barrie, Guenin) - 24. Stone (E. Karlsson, Legwand), 42. Ryan

Arizona - Winnipeg 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Góly: 2. Boedker (Vermette, Doan), 4. Ekman-Larsson (Doan, Boedker), 36. Doan (Stone, Rieder), 49. Boedker (Summers, Vermette) - 47. Perreault (Ladd, Scheifele)

Vancouver - Florida 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 4. D. Sedin (H. Sedin, Y. Weber) - 10. Huberdeau, 28. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 37. Huberdeau (Kulikov, W. Mitchell)
Tomáš Kopecký (Florida) odohral 15:40 min, 0+0, 4 strely.

Los Angeles - New York Rangers 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Góly: 5. Pearson (J. Carter, Toffoli), 6. Justin Williams (D. Brown, Martinez), 56. Justin Williams (D. Brown, Kopitar) - 11. D. Boyle (Rick Nash, Brassard), 23. Klein (Hayes, Moore), 23. Stempniak (J. Miller, Girardi), 29. St. Louis (D. Boyle, Brassard)
Marián Gáborík (LA) odohral 18:00 min, 0+0, 2 strely