NHL: Boston opäť víťazne, Chára, Meszároš a Sekera asistovali

NETKY.SK • 23 Marec 2014, 09:41 • 2 min

NEW YORK - V zámorskej NHL sa v noci na nedeľu bodovo presadila trojica slovenských hokejistov.

Obranca Andrej Sekera zaznamenal dve asistencie pri víťazstve Caroliny nad Winnipegom 3:2. Slovenský reprezentant prihral na prvé dva gól svojho tímu a v tejto sezóne nazbieral už 33 asistencií. Proti Winnipegu odohral 24:55 minút, zaznamenal päť streleckých pokusov a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu.

Boston aj naďalej ťahá víťaznú sériu, keď neprehral už v 12 dueloch v rade. V noci na nedeľu si poradil s Phoenixom, ktorý zdolal 4:2. V drese "medveďov" nechýbali slovenskí obrancovia Zdeno Chára a Andrej Meszároš, obaja si pripísali po jednom bode za asistenciu.

Hokejisti Pittsburghu Penguins zvíťazili v sobotňajšom zápase na domácom ľade 4:3 nad Tampou Bay Lightning 4:3 po predĺžení. V drese hostí odohral slovenský útočník Richard Pánik takmer 12 minút a zaknihoval jeden mínusový bod. Detroit vyhral v Minnesote 3:2, útočník Tomáš Tatar hral 10 minút a zapísal si jednu plusku.

V akcii nebol ani jeden slovenský brankár. Jaroslav Halák z Washingtonu sledoval víťazný duel proti San Jose (3:2 pp a sn) iba zo striedačky. Montreal zdolal Toronto 4:3 a pred Petrom Budajom dostal prednosť Carey Price.

sumáre:
      PHILADELPHIA - ST. LOUIS 4:1 (0:1, 2:1, 2:0)  Góly: 21. Hartnell (Voráček, Giroux), 34. B. Schenn (Simmonds), 56. Voráček (Giroux, Hartnell), 58. Simmonds (Lecavalier, B. Schenn) – 7. Schwartz (Shattenkirk, Sobotka). Brankári: Mason - Miller, strely na bránku: 19:33

PITTSBURGH - TAMPA BAY 4:3 pp (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)
      Góly: 26. Crosby (Malkin, Zatkoff), 52. Malkin (Niskanen, Crosby), 57. Malkin (Jokinen), 62. Neal (Malkin, Crosby) – 37. Filppula (Stamkos, Hedman), 49. Stamkos (Killorn, Gudas), 59. Palát (Gudas, Carle). Brankári: Zatkoff - Lindbäck, strely na bránku: 29:24

MINNESOTA - DETROIT 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
      Góly: 6. Koivu (Suter, Moulson), 41. Coyle z tr. strieľania – 11. Smith (Legwand, Kindl), 38. Legwand (Sheahan, Kindl), 46. Nyquist (Sheahan, Smith). Brankári: Kuemper - Howard, strely na bránku: 30:30

DALLAS - OTTAWA 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
      Góly: 36. Eakin (Ničuškin, Jordie Benn), 45. Daley (Whitney, Sceviour), 47. Jamie Benn (Seguin, Jordie Benn) – 4. Karlsson (Greening). Brankári: Lehtonen - Lehner, strely na bránku: 44:27
      LOS ANGELES - FLORIDA 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
      Góly: 12. Lewis (Clifford, Mitchell), 18. Richards (Lewis, Doughty), 29. Brown (Stoll, King), 52. Martinez (Vojnov, Carter). Brankári: Quick – Luongo, strely na bránku: 29:24
      NEW JERSEY - NY RANGERS 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
      Góly: 31. Nash (Stepan, Kreider), 60. Stepan (Lundqvist, McDonagh). Brankári: Broduer - Lundqvist, strely na bránku: 21:27
      WINNIPEG - CAROLINA 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
      Góly: 28. Slater (Stuart), 42. Little (Frolík) – 29. E. Staal (Tlustý, SEKERA), 31. J. Stall (SEKERA, Liles), 32. Nash (Skinner, Dwyer). Brankári: Montoya - Ward, strely na bránku: 36:32
      TORONTO - MONTREAL 3:4 (2:3, 0:0, 1:1)
      Góly: 12. Lupul (Raymond), 19. Bozak (Kessel), 43. Kadri (Lupul, Raymond) – 6. Pacioretty (Desharnais), 7. Bourque (Gionta, Weaver), 20. Gionta (Bourque), 52. Plekanec (Markov, Subban). Brankári: Reimer - Price, strely na bránku: 36:36.

PHOENIX - BOSTON 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
      Góly: 12. Doan (McMillan, Ribeiro), 21. Ekman-Larsson (Boedker, Yandle) – 4. Bergeron (MESZÁROŠ), 44. Iginla (CHÁRA, Hamilton), 57. Thornton (Paille, Campbell), 60. Iginla (Lucic). Brankári: Smith - Rask, strely na bránku: 33:28.

EDMONTON - CALGARY 1:8 (1:1, 0:4, 0:3)
      Góly: 5. Petry (Nugent-Hopkins, Eberle) – 9. Giordano (Cammalleri, Brodie), 25. Cammalleri (Bäcklund), 26. Stajan z tr. strieľania, 26. Byron (Cammalleri, Brodie), 28. Glencross (Stajan, Giordano), 45. Glencross (Stajan, Hudler), 46. Westgarth (Witherspoon, Šmíd), 54. Glencross (Stajan, Butler). Brankári: Fasth (28. Scrivens) - Ramo, strely na bránku: 25:31.

SAN JOSE - WASHINGTON 2:3 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 0:1)  Góly: 20. Marleau (Couture, Nieto), 46. Sheppard – 12. Fehr, 53. Brown (Penner, Wilson), rozh. náj. Bäckström. Brankári: Niemi - Holtby, strely na bránku: 36:25.

Martin Marinčin (Edmonton) 20:55 0 0 0 -1 0 0
      /legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/