NHL: Anaheim opäť zdolal Winnipeg, má blízko k postupu

NETKY.SK • 21 Apríl 2015, 07:27 • 2 min

NEW YORK - V troch pondelkových stretnutiach prvého kola play-off NHL sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista.

Blízko k postupu má Anaheim, ktorý zdolal Winnipeg na jeho ľade 5:4 po predĺžení a v sérii vedie už 3:0 na zápasy. Winnipeg sa stal prvým tímom histórie NHL, ktorý aj napriek tomu, že v prvých troch dueloch play-off po dvoch tretinách vždy vyhrával, napokon ani raz neuspel.

Výsledky pondelkových stretnutí 1. kola play-off zámorskej hokejovej NHL (hrá sa na štyri víťazstvá):
Východná konferencia - play off - 1. kolo:
Pittsburgh - New York Rangers 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) - stav série 1:2
Góly: 54. Hörnqvist (Crosby, I. Cole) - 9. Hagelin (Yandle, Girardi), 32. Kreider (M. Staal, Girardi)

Západná konferencia - play off - 1. kolo:
Winnipeg - Anaheim 4:5 po predĺžení (1:1, 3:2, 0:1 - 0:1) - stav série 0:3
Góly: 10. Stempniak (Lowry, Trouba), 27. Myers, 30. Wheeler (Stafford, Enström), 39. Little - 20. Fowler (Cogliano, Silfverberg), 24. Perry (Lindholm, Beauchemin), 37. Silfverberg (Kesler), 58. Kesler (Silfverberg, Cogliano), 66. Rakell (Beauchemin, Cogliano)

Minnesota - St. Louis 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) - stav série 2:1
Góly: 35. Pominville (Parise, Mikael Granlund), 37. Parise (Pominville, Mikael Granlund), 58. Niederreiter