NHL: Anaheim je prvým postupujúcim, Chárov Boston na prahu eliminácie

NETKY.SK • 20 Apríl 2017, 09:04 • 2 min

New York - Hokejisti Anaheimu Ducks postúpili ako prvý tím do 2. kola play off zámorskej NHL. V noci na štvrtok zvíťazili na ľade Calgary 3:1 a sériu hranú na štyri víťazné súboje ovládli suverénne 4:0.

Kalifornčania vyhrali sériu play off bez prehry po piaty raz v klubovej histórii. "Sme veľmi šťastní, že sa nám to podarilo tak rýchlo. Tešíme sa na oddych, ktorý nám zabezpečí to, že sa budeme môcť čo najlepšie pripraviť na ďalšieho súpera," vravel po zápase kapitán "káčerov" Ryan Getzlaf, ktorý uzavrel skóre duelu gólom do prázdnej bránky pri power play domácich. Anaheim sa v konferenčnom semifinále stretne s úspešnejším z dvojice San Jose - Edmonton (zatiaľ 2:2 na zápasy).

Hráči Washingtonu Capitals uspeli vo štvrtom stretnutí štvrťfinále play off Východnej konferencie NHL na ľade Toronta 5:4. V sérii vyrovnali stav na 2:2. V domácom drese odohral vyše 13 minút slovenský obranca Martin Marinčin, nebodoval a do štatistík si zapísal jeden mínusový bod. Domáci prehrali prvú tretinu 1:4, potom sa ale spamätali a znížili na 3:4. Víťazný gól hostí strelil T.J. Oshie v 53. minúte, bol jeho druhý v zápase. "Každý prispel k výhre svojou časťou. Častejšie sme strieľali, viac sa tlačili pred bránku. Klobúk dole pred súperom, vrátil sa do zápasu, ale my sme na konci udržali," konštatoval Oshie. Zápas číslo 5 je na programe v noci na sobotu SELČ v hlavnom meste USA.

Nedarilo sa ani ďalšiemu klubu slovenského reprezentanta, Boston s kapitánom Zdenom Chárom doma tesne podľahol Ottawe 0:1 a Senators tak vedú v sérii už 3:1 na zápasy. O triumfe hostí rozhodol v tretej tretine Bobby Ryan, ktorý sa v sérii proti Bruins presadil strelecky po tretí raz. "Hovoril som to už pred začiatkom vyraďovačky, že v play off máme šancu zabudnúť na nie príliš úspešnú základnú časť a začať od začiatku. So svojimi výkonmi som zatiaľ spokojný. Hlavné však je, že hráme dobre ako tím," pochvaľoval si Ryan. Jeho spoluhráč v bránke Craig Anderson zastavil 22 striel domáceho mužstva a zaknihoval štvrtý shutout v play off v kariére. Chára odohral vyše 24 minút a zapísal si mínusový bod.

V Západnej konferencii odvrátila Minnesota prvú hrozbu vyradenia na ľade St. Louis, kde vyhrala 2:0. Blues vedú v sérii 3:1. Lídrom hostí bol brankár Devan Dubnyk, ktorý zlikvidoval všetkých 28 striel hráčov súpera. "Išli sme do toho s tým, že už nemáme čo stratiť. A rovnaké to bude aj v ďalšom zápase. Chceme si predĺžiť sezónu za každú cenu," vravel Dubnyk. Piaty duel série je na programe v sobotu v Minnesote.

play off NHL /na štyri víťazstvá/

4. zápasy štvrťfinále Východnej konferencie

BOSTON BRUINS - OTTAWA SENATORS 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 46. Ryan (Karlsson, Brassard). Brankári: Rask - Anderson, strely na bránku: 22:27, 17.565 divákov.

/stav série: 1:3/

TORONTO MAPLE LEAFS - WASHINGTON CAPITALS 4:5 (1:4, 1:0, 2:1)

Góly: 6. Hyman (Gardiner, Nylander), 26. van Riemsdyk (Rielly, Marner), 52. Matthews (Hunwick, Brown), 60. Bozak (Marner, Nylander) - 3. Oshie (Bäckström, Schmidt), 5. Ovečkin (Shattenkirk), 14. Wilson (Eller, Orlov), 17. Wilson (Burakovsky, Orpik), 53. Oshie (Bäckström). Brankári: Andersen - Holtby, strely na bránku: 34:27, 19.838 divákov.

/stav série: 2:2/

4. zápasy štvrťfinále Západnej konferencie

ST. LOUIS BLUES - MINNESOTA WILD 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 17. Coyle, 37. Hanzal (Pominville, Prosser). Brankári: Allen - Dubnyk, strely na bránku: 28:28, 19.791 divákov.

/stav série: 3:1/

CALGARY FLAMES - ANAHEIM DUCKS 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Góly: 37. Monahan (Versteeg, Brouwer) - 6. Eaves, 7. Thompson (Rakell, Perry), 60. Getzlaf. Brankári: Elliot (6. Johnson) - Gibson, strely na bránku: 37:25, 19.289 divákov.

/konečný stav série: 0:4, do semifinále konferencie postúpil Anaheim/

Slováci v akcii

Zdeno Chára (Boston) 24:09 0 0 0 -1 0 0

Martin Marinčin (Toronto) 13:11 0 0 0 +1 2 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/