Neuveriteľný obrat Caps a krásna momentka pre Pánika

NETKY.SK • 6 Január 2020, 10:25 • 2 min

USA - Líder NHL Washington Capitals ukázal, že treba proti nemu hrať až do posledných sekúnd. Sharks, ktorí zavítali na jeho ľad nestačilo na víťazstvo ani dvojgólové vedenie v posledných chvíľach zápasu.

Hrá sa do poslednej sekundy

San Jose pritom delila od víťazstva len okamihy, keď Logan Coutore zvýšil na 4:2 do prázdnej bránky presne minútu pred koncom riadneho hracieho času. Český útočník Jakub Vrána následne znížil 47 sekúnd pred koncom a Oshie zariadil predĺženie 15 sekúnd pred treťou sirénou.

Šťastný tato

V drese Capitals odohral takmer 14 minút slovenský útočník Richard Pánik, ktorý zaznamenal jeden plusový bod aj dve trestné minúty. Sociálne siete obletela po zápase fotografia Richardovej dcéry, ktorá sa na svojho otca v drese s menom "daddy" (ocko) pozerá naňho spoza plexiskla, na ktoré nakreslila srdce.

My biggest fan❤️

Príspevok, ktorý zdieľa Richard Panik (@richpanik),

Dlhoročný kapitán Capitals

Ruský kanonier Alexander Ovečkin síce prvýkrát po piatich dueloch nebodoval, no aj tak mal dôvod na oslavu. Okrem víťazstva si klub z hlavného mesta USA v nedeľu pripomenul aj presne 10 rokov od momentu, keď sa v jeho drese stal kapitánom.

Darilo sa aj Černákovej Tampe

Tampa Bay zvíťazila na ľade Caroliny 3:1. Slovenský obranca Erik Černák odohral v drese Lightning vyše 16 minút a zapísal si dve trestné minúty. Tampa zvíťazila už v siedmom zápase za sebou. Brankár Andrej Vasilevskij nastúpil proti Hurricanes siedmykrát v kariére a opäť odchádzal z ľadu s úspechom.

Skóre otáčalo aj Chicago

Chicago otočilo doma duel proti Detroitu z 0:2 na 4:2. Druhý gól domácich dal Dylan Sikura, pre ktorého to bol premiérový gól v súťaži.

Nočné zápasy NHL:

WASHINGTON CAPITALS - SAN JOSE SHARKS 5:4 pp (0:0, 2:3, 2:1 - 1:0)

Góly: 28. Dowd (Leipsic, Kempný), 39. Vrána (Oshie), 60. Vrána (Eller, Gudas), 60. Oshie (Kuznecov, Backström), 63. Eller (Carlson, Holtby) - 27. E. Kane (Thornton, Meier), 31. E. Kane (Couture (Karlsson), 37. E. Kane (Karlsson, Meier), 60. Couture (Hertl, Burns). Brankári: Holtby - Jones.

CAROLINA HURRICANES - TAMPA BAY LIGHTNING 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Góly: 52. Svečnikov (Slavin, Pesce) - 3. Stephens (Verhaeghe, Kučerov), 5. Stamkos, 26. Point (Kučerov, Stamkos). Brankári: Mrázek - Vasilevskij.

PITTSBURGH PENGUINS - FLORIDA PANTHERS 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Góly: 4. McCann (Simon, Marino) - 3. Vatrano (Hoffman), 11. Connolly (Trocheck, Matheson), 49. Hoffman (Vatrano, Stillmann), 58. Dadonov (Huberdeau). Brankári: Jarry - Driedger.

MINNESOTA WILD - CALGARY FLAMES 4:5 pp a sn (3:2, 0:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Fiala (Suter, Parise), 11. Foligno (J. Eriksson), 20. Foligno (Dumba, Kunin), 43 Greenway (Spurgeon, Suter) - 10. Lucic (R. Andersson, Bäcklund), 16. Hamonic (Bäcklund, Gaudreau), 42. Stone (Brodie, Ryan), 45. Giordano (Gaudreau, Lindholm), rozhodujúci sam. nájazd Dube. Brankári: Stallock - Rittich.

CHICAGO BLACKHAWKS - DETROIT RED WINGS 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 36. Strome (DeBrincat), 36. Sikora (Gustafsson, P. Kane), 49. Boqvist (Keith, Toews), 60. Kubalík (Z. Smith) - 4. Zadina (Larkin, Hronek), 17. Glendening (Nemeth, Helm). Brankári: Crawford - Howard.

ANAHEIM DUCKS - NASHVILLE PREDATORS 5:4 pp a sn (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 13. Henrique (Sprong, Getzlaf), 33. Fowler (Getzlaf, Gudbranson), 35. Sprong (Fowler, Henrique), 38. Henrique (Steel, Getzlaf), rozhodujúci sam. nájazd Getzlaf - 20. Watson (Blackwell, Trenin), 33. C. Smith (Turris, Ekholm), 45. C. Smith (Bonino, Grimaldi), 47. Grimaldi (Josi, Bonino). Brankári: Gibson - Saros.

Slováci:

Richard Pánik (Washington) 13:53 min 0 0 0 1 0 2

Erik Černák (Tampa Bay) 16:32 min 0 0 0 0 0 2

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/