Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. okt. 2022Viera
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Mravec
Mravec
22.10.2021 07:42 Zaujímavosti
Neuveriteľné priznanie! Kazateľ tvrdí, že na neho prehovoril mravec
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.10.2021 07:42 Zaujímavosti

Neuveriteľné priznanie! Kazateľ tvrdí, že na neho prehovoril mravecNeobyčajne obyčajný zážitok sa začal rozvíjať, keď na domácu úlohu pribudol istý projekt. V rámci neho si jeden chlapec, ktorý sa vtedy oboznamoval s dospievaním a trochu na neho nakukla už aj dospelosť, zmyslel zaobstarať si mravčiu farmu.


Max, teda brat usilovného žiaka, ktorý bral svoju povinnosť nanajvýš zodpovedne, si tiež malé tvory obľúbil a často im venoval dlhší pohľad. Zdalo sa mu, a to celkom oprávnene, že v porovnaní s mravcom je čosi ako kráľ.

 

 

Mohol všetko
Veď stačí len pomyslieť, aký rozličný spôsob života smel vďaka narodeniu sa do ľudského tela viesť. Mohol si vziať bicykel a premávať sa hore-dolu ako dajaký dobrodruh. Mohol si z peňaženky vytiahnuť bankovky, a keď dostal chuť, kúpiť si sladkú či slanú pochutinu. Mohol sa zaujímať o dievčatá a ukradnúť si zopár bozkov. Ale mravec, ten mal a stále má veľmi obmedzené možnosti. Hýbe sa sem a tam, ale nič vzrušujúce nestvára.

 

 

Rozhovor
Bol večer ako každý predtým, keď sa Max posadil za písací stôl a dal sa do plnenia prác, ktoré mu učiteľka v škole dala na starosť. Mravčia farma bola na dosah, ale vo chvíli sústredenia si ju pramálo všímal. Bol predsa čestný a rád by splnil, čo treba, aby sa opäť ponoril do zábavy.
„Hej, Max," z ničoho nič sa mu prihovoril mravec. Max pozdvihol hlavu a v nemom úžase zistil, že si ho na rozhovor vybral najnepatrnejší z celej farmy. „Čo chceš?" odpovedal otrávene. „Ak ma urobíš kráľom nad všetkými, darujem ti túto špinu," ponúkol sa mravec a zrejme predpokladal, že jeho návrh je vskutku veľkorysý. Možno si dokonca myslel, že Max sa s dojatím vrhne na kolená a bude ďakovať za láskavosť. On však iba nezúčastnene pokrútil hlavou a zamietavo odpovedal, že o nijakú špinu nestojí. „No dobre," nevzdával sa mravec, „špinu teda nechceš. Tak ti dám túto omrvinku chleba. Čo povieš?" Max sa samoľúbo usmial. „Nerád ti to vravím, ale tá omrvinka je v skutočnosti moja. Nemáš nič, čo by si mi mohol dať," poučil ho a nasmeroval k uvedomeniu,  že akákoľvek ďalšia snaha je márna.

 

Možno vás zaujme: Toxické vzťahy: Keď žiarlivosť zabíja

 

 

Boh
Pravdepodobne je každému jasné, že nič také sa neodohralo. Mravce rozprávať nevedia a ak by aj vedeli, nuž, ktovie, čo by natárali. Max ako kazateľ, ktorý v súčasnosti zveľaďuje dar, čo mu Boh vložil, iba zábavne a pre niekoho zvláštne demonštroval jednu závažnú skutočnosť. Človek je ako mravec. Veľkosťou, múdrosťou, ničovatým nič, nie je rovný Bohu, a napriek tomu si namýšľa, že On, stvoriteľ a vládca, je azda odkázaný na podplácanie. "Ak ma vypočuješ a zabezpečíš mi úspech, budem lepší. Ak mi dáš, o čo ťa žiadam, budem pracovať pre charitu. Ak urobíš, čo chcem, potom ja..." Niežeby Boh nekonal zázrak, to nech sa nikto nemýli. Avšak ak ho urobí, nie preto, že by mal ľudský jedinec čo hodnotné dať na výmenu. Ak aj vlastníme, ak v niečom vynikáme, ak sme schopní súcitu či dokážeme nezištne pomáhať, aj tak je to vždy Jeho zásluha. On nezávisí od nás, naopak, to my sme celkom bezradní bez Neho.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok