Neuer prekonal rekord legendárneho Maiera

NETKY.SK • 3 Júl 2016, 12:15 • 2 min

BORDEAUX - Brankár nemeckej futbalovej reprezentácie Manuel Neuer sa zapísal do histórie v sobotňajšom stretnutí štvrťfinále ME vo Francúzsku. V súboji s Talianskom (1:1 po predĺžení, 6:5 v rozstrele) v Bordeaux stanovil nový rekord "Nationalelf" v počte minút bez inkasovaného gólu na vrcholných podujatiach.

Ten doteraz patril legendárnemu Seppovi Maierovi, ktorý si udržal v 70. rokoch - od 25. min finále ME 1976 proti Československu až do 26. min duelu proti Holandsku na MS 1978 - čisté konto 481 minút. Neuer potreboval na nové maximum neinkasovať v prvých dvoch minútach štvrťfinálového duelu, čo sa mu aj podarilo, a tak je od soboty v tomto štatistickom ukazovateli najlepším nemeckým reprezentačným brankárom.

Gólman mníchovského Bayernu napokon natiahol svoju sériu na 557 minút, inkasoval až v 78. min, keď ho z pokutového kopu prestrelil Leonardo Bonucci. Bol to vôbec prvý gól v nemeckej sieti na ME 2016. Predtým Neuera prekonal v semifinále MS 2014 s Brazíliou (7:1) v 90. min Oscar, potom nepustil loptu za svoj chrbát vo finále MS s Argentínou (1:0 po predĺžení, 120 min) a štyrikrát na ME 2016 - v základnej skupine s Ukrajinou (2:0, 90 min), Poľskom (0:0, 90 min), Severným Írskom (1:0, 90 min), v osemfinále so Slovenskom (3:0, 90 min).

Neuerov predchodca Jens Lehmann neinkasoval v rokoch 2007 - 2008 spolu 681 minút, ale nebolo to v zápasoch reprezentácie nasledujúcich za sebou bez prerušenia.