Nemecký kanoistika Brendel získal zlato v C1 na 1000 m

NETKY.SK • 16 August 2016, 15:11 • 2 min

RIO DE JANEIRO - Nemecký reprezentant v rýchlostnej kanoistike Sebastian Brendel obhájil na OH v Rio de Janeiro titul olympijského šampióna v C1 na 1000 m. V areáli Lagoa Stadium sa vo finále presadil časom 3:56,926 minúty pred Brazílčanom Isaquiasom Queirozom dos Santosom, bronz bral Sergij Tarnovskij z Moldavska.

Slovák Vincent Farkas pri svojom olympijskom debute obsadil v konečnom hodnotení tejto disciplíny 11. pozíciu. V utorňajšom B-finále skončil na tretej priečke.

Odchovanec šamorínskej kanoistiky mal pomalší štart, no postupne sa predieral dopredu. V polovici kilometrovej trate mu ešte patrila piata pozícia, vo finiši ale dokázal tesne predstihnúť aj Maďara Henrika Vasbányaia a skončil tretí časom 4:04,013 min. Kanoistu z Maďarska dodatočne diskvalifikovali. Malé finále vyhral Poliak Tomasz Kaczor (3:59,350).