Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Do výroby proti celosvetovému vírusu sa zapája aj nemecký gigant.
Do výroby proti celosvetovému vírusu sa zapája aj nemecký gigant.
07.01.2021 15:24 Zahraničie
Nemecký Bayer sa zapojil do výroby vakcíny proti koronavírusu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.01.2021 15:24 Zahraničie

Nemecký Bayer sa zapojil do výroby vakcíny proti koronavírusuV dnešnej dobe už nejde len o samotný vývoj vakcíny. Do popredia sa dostala aj rýchlosť, ako je tá ktorá firma schopná dodať svoj produkt na trh. Vie o tom aj nemecký CureVac, ktorému bude po novom asistovať aj Bayer.


CureVac bola medzi prvými 

Nemecká vakcína bola vyvinutá na podobnom princípe ako to bolo v prípade BionTechu Moderny. Dohoda o spolupráci bola podpísaná už počas minulého týždňa. CureVac, ako jedna z troch prvých firiem, ktoré začali pracovať na vývoji prenosu mRNA pri vývoji vakcín, sa z tejto spolupráce ohromne teší.

 

 

Súčasťou vakcíny je gén mRNA. Je to v podstate recept pre imunitný systém, ktorý dostane postup, ako sa proti vírusu brániť. Súčasťou vakcíny COVID-19 nie je samotný vírus, ani žiadna jeho časť.

 

Konkurencia bola príliš silná 

CureVac však postupom času začal však v rámci výroby vakcíny výrazne zaostávať. Doterajšie vyjadrenia uvádzajú, že spoločnosť disponuje kapacitou na výrobu 300 miliónov dávok pre tento rok, a ďalších 600 miliónov pre nasledujúci. Len na porovnanie, Pfizer/BioNTech predpokladá, že v roku 2022 poskytne na trh 1,3 miliardy vakcín.

 

Nadšenie aj druhej strany 

Stefan Oelrich, vedúci farmaceutickej divízie spoločnosti Bayer uviedol, že "sme veľmi odhodlaní poskytnúť svoje znalosti na ukončenie tejto celosvetovej pandémie."

 

 

Bayer by sa mal podľa vyjadrení CureVac podieľať na klinických operáciách, samotnej výroby vakcíny ako aj jej distribúcii vo vybraných krajinách.

 

Výhody tejto vakcíny 

Vakcína CureVac má oproti konkurencii určité výhody. Spoločnosť tvrdí, že jej produkt môže zostať stabilný tri mesiace pri normálnych teplotách v chladničke (do 10°C), čo uľahčuje prepravu do krajín bez komplexnej infraštruktúry.

 

 

Spoločnosť navyše testuje dávku 12 ml, čo je menej ako polovica veľkosti vakcíny BioNTech / Pfizer. Tá  vyžaduje pri testovaní až 30 ml. Menšia dávka by mohla uľahčiť odoslanie väčšieho množstva vakcín.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  Pixabay, Facebook, InstagramNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok