Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
28. feb. 2021Zlatica
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Vlajky EÚ v Bruseli.
Vlajky EÚ v Bruseli.
11.12.2020 15:41 Ekonomika
ŠOKUJÚCE: Nemecko vyhodnotilo straty Európskej únie z protiruských sankcií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.12.2020 15:41 Ekonomika

ŠOKUJÚCE: Nemecko vyhodnotilo straty Európskej únie z protiruských sankciíBERLÍN - Nemecko a Európska únia každoročne prichádzajú o miliardy eur kvôli reštriktívnym opatreniam voči Moskve, uviedol Gregor Berghausen, šéf Düsseldorfskej obchodnej a priemyselnej komory (CCI).


Ekonomický inštitút IFO v Mníchove predtým predstavil štúdiu na objednávku Düsseldorfskej obchodnej a priemyselnej komory, v ktorej odborníci skúmali dôsledky sankcií EÚ a USA, ako aj protiopatrenia Ruska pre ekonomiky Nemecka a Európy.

 

Štúdia, ktorej text má k dispozícii RIA Novosti, naznačuje, že zrušenie reštriktívnych opatrení EÚ voči Moskve by bolo pre nemecké spoločnosti, hlavne na východe Nemecka, nákladovo efektívnejšie. To je, ako sa uvádza v dokumente, spôsobené „intenzitou obchodných vzťahov“ medzi východným Nemeckom a Ruskom. Autori štúdie sa teda domnievajú, že zrušenie sankcií „by mohlo prispieť k zosúladeniu Východu s ekonomicky silnejším Západom“. Obzvlášť v Sasku sa obmedzenia dotkli viac ako 60 percent opýtaných obchodných spoločnosti.

 

 

„Nemecko podľa štúdie prichádza ročne o 5,4 miliardy eur, a to sa deje každý rok...Musím povedať, že je to veľa, na úrovne EÚ je to už 20 miliárd,“ uviedol Berghausen a dodal, že „len v samotnom regióne Dusseldorf to je 318 miliónov eur“ ročne.

 

Šéf obchodnej a priemyselnej komory dodal, že ekonomika je podriadená politickým rozhodnutiam ohľadom sankcií proti Moskve, ale „je potrebné zaoberať sa tým, čo to znamená pre obchod s Ruskom, čo je pre Düsseldorf veľmi dôležité“. Zdôraznil, že úzka spolupráca s partnermi v Moskve, vrátane 20-ročnej spolupráci prostredníctvom obchodných a priemyselných komôr, je „obzvlášť ovplyvnená“ reštriktívnymi opatreniami.

 

„Prakticky ročne stratíme týchto 318 miliónov," zdôraznil Berghausen.

 

 

Vzťahy medzi Moskvou a Západom sa zhoršili v dôsledku situácie na Ukrajine a okolo Krymu, ktorý sa po referende na polostrove opäť spojil s Ruskom. Moskva bola obvinená zo zasahovania a boli na ňu uvalené sankcie, Rusko zaviedlo odvetné sankcie a nastavilo kurz zámeny dovozu.

 

Ruské orgány tiež opakovane poznamenávali, že hovoriť s Moskvou v jazyku sankcií je kontraproduktívne. Rusko opakovane zdôrazňovalo, že sa nezúčastňuje na konflikte na Ukrajine a nie je predmetom minských dohôd o urovnaní.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: RIA.ru/Netky N.R

Foto:  Unsplash/YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok