Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. dec. 2021Izabela
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ulmerské hniezdo, v ktorom môžu bezdomovci prespať
Ulmerské hniezdo, v ktorom môžu bezdomovci prespať
22.02.2021 14:16 Zaujímavosti
Nemecko pomáha bezdomovcom, aby počas zimy nezamrzli. Vytvorili pre nich špeciálny nocľah
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2021 14:16 Zaujímavosti

Nemecko pomáha bezdomovcom, aby počas zimy nezamrzli. Vytvorili pre nich špeciálny nocľahNEMECKO - V Ulme vytvorili pre bezdomovcov špeciálne bunky nazývane Ulmerské hniezda, v ktorých môžu ľudia bez domova bezpečne a v teple prespať.


Úradníci v Ulme už 8. januára, asi 75 míľ západne od Mníchova, umiestnili jednotky známe ako „Ulmerské hniezda“, aby počas chladných zimných mesiacov poskytli útočisko ľuďom bez domova. Na sociálnej sieti zverejnili informácie, video i fotografie z procesu výroby.

 

 

Sú to „bunky“ vyrobené z kombinácie dreva a ocele a boli umiestnené v parkoch a na iných miestach. Postele boli vybavené tepelnou izoláciou, ktorá chráni bezdomovcov pred vetrom, chladom a vlhkosťou.  tiež dostatočne veľké na to, aby ich mohli používať dve osoby.

 

 

Nie sú sledované kamerami, ale vybavené senzormi, ktoré sa aktivujú, keď ich niekto práve používa, a tak miestna charita Caritas Ulm-Alb-Donau alebo členovia organizácie Ulmer Nest vedia, či je bunka prázdna alebo nie. 

 

 

Charitatívni pracovníci dúfajú, že sa takýmto spôsobom dostanú bližšie k bezdomovcom a budú im môcť pomôcť i iným spôsobom.

 

 

Pre pandémiu sa umiestnenie týchto buniek trochu oneskorilo, no napriek tomu to stihli včas. „Zlepšili sme tepelnú vnútornú izoláciu a prijali sme opatrenia na optimalizáciu vlhkosti a vzduchu. Hniezda sú teraz vybavené solárnymi panelmi, ktoré umožňujú energeticky neutrálne využitie počas dňa. V procese prác sú ďalšie opatrenia na úsporu energie,“ dodala skupina výrobcov buniek.

 

 

Ulmerské hniezda sú dokonca pripojené k bezdrôtovej sieti„Uzamykanie a príslušné mechanizmy boli úplne prepracované a teraz ponúkajú všetkým zúčastneným ľahšiu obsluhu a viac možností interakcie,“ vysvetlili výrobcovia.

 

Súvisiaci článok: Bezdomovci sa do nocľahárne bez negatívneho testu nedostanúreklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Ulmer NestNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok