Nemci vyhrali nad Lotyšskom 2:0

NETKY.SK • 12 Máj 2013, 07:01 • 2 min

HELSINKI - Hokejisti Nemecka zdolali v sobotňajšom stretnutí B-skupiny MS v Helsinkách Lotyšsko 2:0 a výrazne si tak posilnili šance na postup do štvrťfinále svetového šampionátu. Oporou víťazného tímu bol gólman Rob Zepp, ktorý nepustil za svoj chrbát ani jeden puk a pripísal si 26 úspešných zákrokov.

Nemci poskočili na 5. miesto helsinskej vetvy s rovnakým bodovým ziskom ako Slovensko, Lotyši zostali na poslednej priečke.
V ofenzívne ladenej prvej tretine gól nepadol, hoci oba tímy mali na zmenu skóre viacero šancí. Lotyši nedokázali využiť ani takmer dve minúty trvajúcu presilovku o dvoch hráčov, koncovku nezvládol ani Indrašis, keď sa rútil sám na gólmana Zeppa. Ešte predtým sa mohli tešiť Nemci, no Rankel po sóle netrafil odkrytú časť súperovej bránky. Stav sa menil až v 29. minúte, keď lotyšská obrana nechala medzi kruhmi osamoteného Ullmanna a ten dostal svoj tím do vedenia. Lotyši boli v prostrednej časti pramálo nebezpeční a tak do kabín odchádzali s jednogólovým mankom. To narástlo v 44. minúte, pretože Hager excelentne poslal puk pod hornú žŕdku Gudlevskisovej bránky. Za stavu 2:0 vo svoj prospech sa už Nemci sústredili najmä na pozornú defenzívu a pripísali si do tabuľky cenné tri body.

B-skupina:
Nemecko - Lotyšsko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) Góly: 29. Ullmann (Gogulla, Wolf), 44. Hager (Ehrhoff, N. Goc). Rozhodcovia: Croft (USA), Reiber (Švajč.) – Kilian (Nór.), Wilmot (Kan.), vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše Cipulis (Lot.) 5+DKZ, presilovky a oslabenia: 0:0, 9199 divákov.
Nemecko: Zepp - Ankert, Ehrhoff, Müller, N. Goc, Hördler, Baxmann, Krueger - Schütz, M. Goc, Rankel - Wolf, Ullmann, Gogulla - Tripp, Kink, Seidenberg - Mauer, Hager, Greilinger - Pietta
Lotyšsko: Gudlevskis - Redlihs, Sotnieks, Kulda, Freibergs, Andersons, M. Jass - Cipulis, Sprukts, Darzinš - Indrašis, Džerinš, Meija - Kenins, Berzinš, Jekimovs - K. Jass, Štals, Širokovs - Pavlovs