Nemci si poradili s Kazachmi až po nájazdoch

NETKY.SK • 10 Máj 2014, 14:43 • 2 min

MINSK - Reprezentanti Nemecka sa poriadne vytrápili na úvod 78. majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v bieloruskom Minsku, vo svojom vstupnom zápase v sobotu zdolali Kazachstan 2:1 po samostatných nájazdoch.

Kazachovia viedli zásluhou presného zásahu Andreja Gavrilina z 11. minúty, do konca prvej dvadsaťminútovky stihol vyrovnať Matthias Plachta. V nasledujúcich dvoch tretinách a ani v predĺžení diváci v Minsk Arene gól nevideli a rozhodovalo sa v samostatných nájazdoch. V nich boli šťastnejší napokon Nemci, o dva body pre nich sa postaral v tretej sérii Thomas Oppenheimer. V B-skupine v sobotu nastúpia ešte Fíni proti Lotyšom (15.45 h) a Američania proti Švajčiarom (19.45).

B-skupina (Minsk Arena):
Kazachstan - Nemecko 1:2 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 11. Gavrilin (Poliščuk, Dallman) - 19. Plachta (Ankert, Draisaitl), rozhodujúci sam. nájazd: Oppenheimer
Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše Vasiľčenko (Kazachstan) 10 min za útok na hlavu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala (Fín.), Šindler (ČR) - Dahmén (Švéd.), Valach (SR), 12 880 divákov

Pozn.: Fínsko a Lotyšsko ešte nehrali.

Legenda: poradie, mužstvo, zápasy, víťazstvá v riadnom hracom čase (3 b.), víťazstvá po predĺžení alebo sam. nájazdoch (2 b.), prehry po predĺžení alebo sam. nájazdoch (1 b.), prehry v riadnom hracom čase (0 b.), skóre, body.