Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. apr. 2023Zita
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
12.01.2023 12:00 Zaujímavosti
Nehovorí sa o tom, hoci by sa malo. Toto sú veci, ktoré by v láske existovať nemali!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.01.2023 12:00 Zaujímavosti

Nehovorí sa o tom, hoci by sa malo. Toto sú veci, ktoré by v láske existovať nemali!Asi o ničom sa na svete toľko nepopísalo ako o láske, citáty, piesne, básne, všetko naokolo, dokonca aj rozhovory a myšlienky, točia sa okolo nej, stále do nej nejako narážajú, stále si príliš uvedomujú jej existenciu.


Keby sme sa pohrabali v tom, čo sa napísalo a vytvorilo, našli by sme všeličo, kreativite sa medze nekládli už od počiatku, a tak sa ľudia delili o svoje skúsenosti, niekedy vedome, niekedy nevedome, ale vždy existoval spôsob, ako dať ostatným najavo, čo pre niekoho láska znamenala.

 

 

Väčšina sa sústreďuje na to, aká by láska byť mala, aby sa s ňou žilo lepšie, lebo verte či nie, preto existuje, aby sme sa mali lepšie a aby nám čas plynul príjemnejšie. Dôležité je však aj povedať si, čo by obsahovať nemala.

 

Ja

 

Láska sa nemá zaoberať len jednou osobou, nikdy by nemala obsahovať len zámeno ja. Naopak, v jej strede by malo stáť my, lebo v láske sú dvaja dôležití, pričom nezáleží na tom, či je reč o partneroch, priateľoch, kolegoch...

Ľúbiť jednoducho znamená, že dávame aj dostávame, že nikto netrpí ľahostajnosťou.

 

Odpúšťanie

 

Láska je o odpúšťaní, to skutočne áno a vlastne celý život o ňom je, lebo kým kráčame po zemi, chtiac a niekedy aj nechtiac si ublížime, a tak aby sme neprežívali v hneve, odpúšťame si.

Ak je ale láska o neustálom ubližovaní a následnom odpúšťaní, niečo nie je v poriadku. Ak jeden len krivdí, zatiaľ čo druhý musí stále naprávať, potom už nehovoríme o láske, ale o trápení.

 

Nie pocity

 

Láska nie sú pocity, je to rozhodnutie. Že niekoho budeme mať radi, aj keď nebude vždy konať podľa našich predstáv, že odložíme pýchu a budeme tu aj preto, aby sme pomáhali. Že budeme nielen rozprávať ale aj počúvať. Je to rozhodnutie, ktoré nás má naučiť byť lepšími, nie nás zaťažiť či okrádať o silu.

 

Nie veľké

 

Láska, to nie sú veľkolepé gestá, hoci občas sa môžu aj tie pritrafiť. Je skôr ukrytá v maličkostiach, v pohladeniach, v telefonátoch, v stretnutiach aj objatiach, v záujme a otázkach.

 

Nie hlúpa

 

Nejako sa rozšírila teória, že v láske je hlúposť, ako keby to, že nám na niekom záleží, prinášalo aj stratu rozumu. Avšak láska je dosť múdra, vie, kedy odísť a kedy má zostať. Vie, kedy mlčať a kedy je čas niečo povedať. Vie, kedy jej je príliš a kedy zasa primálo. Vie, ako neochorieť. Vie, ako si nezodrať topánky a nezlomiť si srdce.

 

Pravda

 

V láske by nemalo ísť o súťaž, kto kedy čo povedal, kto má pravdu a prečo ju má. Nie, ona nepotrebuje vyhrať, nie je súťaživá. Nepotrebuje si niečo dokazovať, ani si zapisovať počet bodov. Ona len ľúbi, to je celá jej podstata.reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok