Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Kryptomeny
31. júl. 2021Ignác
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Kryptomeny. Otvorte časovú os udalostí.
Ilustračné foto
Ilustračné foto
17.12.2017 15:00 Ekonomika
Neexistuje žiadne oficiálne partnerstvo s Microsoftom: Hodnota IOTA klesá
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
17.12.2017 15:00 Ekonomika

Neexistuje žiadne oficiálne partnerstvo s Microsoftom: Hodnota IOTA klesáBERLÍN – Tím IOTA tento týždeň objasnil, že so spoločnosťou Microsoft nemá žiadne oficiálne partnerstvo. K nedorozumeniu došlo nesprávnym výkladom komentáru spoločnosti Microsoft na oficiálnom blogu IOTA, ktorý je súčasťou oznámenia o trhu údajov (Data Marketplace) spoločnosti IOTA.


Vyzeralo to tak, že komentár Microsoftu naznačuje oficiálne partnerstvo medzi týmito dvoma spoločnosťami a investori reagovali na tieto novinky zodpovedajúcim spôsobom.

 

"Sme nadšení, že môžeme spolupracovať s Nadáciou IOTA a sme hrdí na to, že sme spojení s ich novým trhom údajov," uviedol Omkar Naik, špecialista Microsoft Blockchain.

 

 

Spoluzakladateľ IOTA Dominik Schiener bránil svoju spoločnosť tým, že došlo k nedorozumeniu a Microsoft bol zaradený iba na zoznam účastníkov trhu s údajmi. "Nikdy sme netvrdili, že akákoľvek spoločnosť, ktorá sa na trhu zúčastňuje, by boli našim partnerom. Nazývame ich ako účastníkov."

 

Spoločnosť Microsoft však potvrdila, že IOTA je zákazníkom Microsoftu Azure. Tá plánuje využívať Azure pri testovaní a nasadení ich trhu s údajmi. Napriek tomu, že neexistuje oficiálna dohoda, obidve spoločnosti skutočne spoločne pracujú na niekoľkých technológiách, vrátane siete Tangle. Experimenty zahŕňajú inštaláciu a pripojenie senzorov počasia do technológie IOTA.

 

 

Vývoj ceny IOTA

 

Po oznámení partnerstva s Microsoftom sa podiel IOTA na trhu zvýšil viac ako štvornásobne. Celková trhová kapitalizácia narástla z 2,95 miliardy dolárov na viac ako 13 miliárd. Rovnako to bolo aj cenou tejto kryptomeny, ktorá okamžite vyskočila nad úroveň 5 USD, kým ešte koncom novembra to nebol ani jeden celý dolár.

 

 

 

Po objasnení tejto situácie (streda 13.12.2017) klesla cena IOTA o takmer 30% na 3,60 USD. Pokles zaznamenala aj trhová kapitalizácia tejto kryptomeny, ktorá aktuálne (17.12.2017 14:30) činí približne 10 miliárd dolárov.

 

Najväčšie objemy obchodovania s menou IOTA boli zaznamenané na burze Bitfinex (40%), Binance (25%) a Coinone (13%). Historické maximum dosiahla IOTA 6.decembra 2017, keď sa jej hodnota dostala na úroveň 5,55 USD.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky TT

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC