Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2023Blahoslav
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
24.07.2022 07:00 Zaujímavosti
NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE Toto sú tri veci, ktoré nám Boh s istotou nikdy nedá
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.07.2022 07:00 Zaujímavosti

NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE Toto sú tri veci, ktoré nám Boh s istotou nikdy nedáPrečo človek ľúbi a hľadá svojho Stvoriteľa? Lebo je dobrý, lebo je v ňom toľko lásky, že obsiahne nielen súčasnosť, ale i históriu a budúcnosť, lebo má na dlani moc, čo ohýba vrchy a v Jeho prítomnosti sa i lev premieňa na kúsoček mravca, lebo...


Jeho existenciu nie je možné vystihnúť jedinou vetou, koniec-koncov ľudská myseľ ani nie je schopná dostatočne vnímať všetko, čo tvorí súčasť kráľa nad každým kráľom.

 

Naše srdcia dobre vedia, teda tie, čo už čo-to duchovné zažili, že hlad a smäd duše nevie nasýtiť nik, iba Boh a že odpoveďou na trápenie je len myšlienka, že je skutočný, a nie vymyslený. Nie je ťažké uhádnuť, že väčšinou sme sústredení na záležitosti, ktoré Boh dá, ktoré požehná, ktoré zázrakom rozrieši. Menej príjemné, ale predsa dôležité, je i uvedomenie si, čo nám s úplnou istotou nedá, hoc by sme Ho ako žiadali.

 

Tri veci

 

 

Po prvé, jakživ sa nám nepodarí uhádnuť tajomstvo našej budúcnosti. Áno, Boh môže poskytnúť záblesk, čosi menšie či väčšie, čím ukáže, že zajtrajšky nebudú také biedne, ako sme si mysleli, avšak nikdy neuzrieme, čo nás čaká v plnej miere, a je to tak správne. Pokiaľ On sám usúdil, že človeku nepatrí poznať nepoznané, potom netreba pokúšať a nechať si svietiť vierou. Ona povedie, ona odoženie temnotu a privolá nádej.

 

 

Po druhé, akokoľvek by sme sa namáhali, a hoc by sme modlitbou strávili i hodiny a hodiny, Boh nespôsobí, že zo sveta vymizne zlo vo všetkých podobách. Neudeje sa, že nebudeme počúvať o chorobách, že ľudia neokúsia sklamanie, že sa pod nohy nepripletú dajaké polená. Zem je totiž infikovaná hriechom, a pokiaľ budeme dýchať a hýbať sa v telách, musíme sa vysporiadať so skutočnosťou, že dokonalosť sídli iba v nebi. Ježiš predsa varoval, keď vyhlásil: „Vo svete budete mať súženia, ale dúfajte, lebo ja som premohol svet.“

 

Keď sa ocitáme uprostred problému ako hora, smieme volať o pomoc, i si pýtať silu, i plakať, aby sme do cieľa prekráčali víťazne, ale očakávať, že sa nám povodí len dobre, je márne. A navyše, Boh neraz zamiešava i skúšku, aby naša odvaha porástla, aby sme nazbierali múdrosť a vedeli ihneď rozoznať, čo je horké a čo sladké, a z čoho radosť nevzíde.

 

 

Po tretie, jakživ Boh nesplní túžbu, ktorá by nám mala slúžiť na ťarchu. V srdciach drieme tisíc želaní, tajných snov a dosiaľ nevyslovených plánov, ktoré, pravdaže, všetky do jedného máme predkladať pri modlení sa, ale nie každé prianie sa dožije naplnenia, lebo Boh dopredu dokáže rozlúštiť, akú zbytočnú bolesť by prinieslo. Hoc je i spoločnosť plná nedorozumení a utrpení, Boh rozlišuje medzi nutným dôsledkom hriešnosti a medzi celkom naničhodnými slzami.

 

Mohlo by vás zaujímať: NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE Len dávate a dávate a nič ste neprijali naspäť? Potom ste sa stali obeťou zneužívania, ktoré Boh pre vás nechce

 

Je to rovnaké, ako keď rodič odmieta malému dieťaťu odobriť rozmary, nepriloží mu k perám nápoj pre dospelých, ani ho nenechá, aby drobnými prstami siahlo kdekoľvek. Pre dieťa je to síce nepochopiteľné, narieka a narieka, aby obmäkčilo, ale zodpovedný jedinec má vedomosť, prečo koná tak, ako koná, že ho nevedie krutosť, ale láska a ešte aká veličizná. Boh je otec, dokonalý a najláskavejší, preto i On občas musí mávnuť rukou a povedať nie na neustále dobiedzanie, čo ako zúfalé by bolo.reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok