Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. nov. 2022Ondrej
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
02.10.2022 08:00 Zaujímavosti
NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE To najlepšie, čo môžeme urobiť, je držať sa Boha a nikdy sa nepustiť
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.10.2022 08:00 Zaujímavosti

NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE To najlepšie, čo môžeme urobiť, je držať sa Boha a nikdy sa nepustiťČlovek sa pridŕža všeličoho, vždy to závisí od okolností či od toho, ako je srdce nastavené a čo má vo svojom strede, čo určuje, kým je a čo vháňa myšlienky do mysle.


V situáciách, keď sa vyžaduje, aby sme sa nejako rozhodli, sa držíme, aspoň sa snažíme, aby sme sa držali svojich zásad, lebo pokiaľ sa pošmykneme, pokiaľ sa nám noha podvrtne, nielenže to zabolí, ale už je na svete o ďalší kompromis navyše. Pridržiavame sa svojich návykov, a ak by nás rád niekto odnaučil či nám nebodaj vštepil nové, rýchlo a pomerne zreteľne dávame najavo, že nám nič vziať nemôže, lebo sa prispôsobujeme neradi. Ale čoho sa držíme, keď nám je ťažko, keď už ani plakať nepomáha, ani vyžalovať sa nič nezmôže?

 

Hovorila

 

„Ako sa máš?“ pýtavali sa jej často, veď je to otázka pravidelná, pýtame sa ju na uliciach, doma aj v práci. Ona zakaždým ostávala zmätená, lebo vedela, že sa od nej asi očakáva neúprimnosť, že väčšina sa skutočne nezaujíma o to, ako sa jej vodí, ale aj tak sa jej zdalo čudné vymýšľať si.

„Držím sa,“ odpovedala teda a prekvapila tým samu seba. Aj sa neraz zasmiala, niežeby sa to nehovorievalo, i tieto a podobne ladené slová patria ku klasike v rámci konverzácie, ale vždy ju čosi vyrušovalo.

 

 

Biblia

 

Až raz si čítala Bibliu, listovala v knihe Žalmov, lebo sa jej páčilo, aké sú texty plné pravdivosti, že v nich niet predstieranie. Sú v nich obsiahnuté pravé emócie, také, ktoré vychádzajú z duše.

A tam, v istom úseku, si prečítala, čo hovorí Boh.

„Toho, kto sa ma pridŕža, ja vyslobodím.“

A vtedy sa usmiala, lebo už jej neprichodilo zvláštne ani nepochopiteľné, keď odpovedala, že sa drží. Keď vravela, že ju robí silnou, keď sa opiera, lebo presne taký význam v sebe veta nesie. Ak sa niekoho držíme, potom sme s ním spojení, nejdeme nikam, kam nejde on, a ani sa nepotkneme. Ak je náš dotyk pevný, ak náš pohľad má cieľ, potom nezablúdime.

 

Držať sa Boha

 

Držať sa Boha je to najlepšie, čo môžeme urobiť, je to voľba, ktorá vlieva svetlo, osviežuje a pomáha vstať, keď nevládzeme, keď sme paralyzovaní, keď sme stiesnení, keď sme zúfalí. Byť s Ním je zázrak a je to i dar, najväčší, aký máme, najväčší, aký sme kedy dostali. Kto sa Jeho pridŕža, ten zahanbený nebude.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela MihokováNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok