Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. okt. 2022Levoslav
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
07.08.2022 07:00 Zaujímavosti
NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE S Bohom sa nemusíme báť ničoho, ani pozrieť sa pravde do očí
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
07.08.2022 07:00 Zaujímavosti

NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE S Bohom sa nemusíme báť ničoho, ani pozrieť sa pravde do očíObčas je ľahšie obliecť sa do sebaklamu, lebo hoci v ňom nebýva ukryté ani jediné zrnko pravdy, nepichá a nereže a pomáha ako-tak zvládnuť boj s každým dňom. Sebaklam pekne vonia, učičíka k pokojnejšiemu spánku, zatiaľ čo skutočná úprimnosť neraz kradne sny a núti nezažmúriť ani jedno oko.


Nemusíme sa spytovať a hľadať kadejaké prešpekulované vysvetlenia, prečo sa podujmeme vysloviť osobnú lož, prečo si zapchávame uši a zacláňame výhľad. Je to jednoduché, vedie nás strach, obrovský, hlboký, takmer strašidelný. Lebo ak odhalíme, čo odhaliť nechceme, potom sa všetko zmení. Budeme musieť učiniť závažné rozhodnutia, postavené na sile a odvahe, budeme musieť vziať koberec a odohnať všetko, čo sme zamietli.

 

 

Zlé veci

 

Mladík vyparatil zlé veci, hoc i to je slabé prirovnanie. Podiel, čo mal z otcovho dedičstva, nerozvážne preflámoval, celoživotnú prácu rodiča rozdal prostitútkam a vylial do alkoholu. Neuvedomoval si, že ak sa nepričiní o rast bohatstva, potom sa mu samo nerozmnoží, a tak nie je prekvapivé, že čoskoro sa ocitol na mizine. Hladoval, aj chladno mu bolo, ani osamelosť nebývala cudzinka, ale sa mu prihovorila celkom zblízka. Zamestnal sa v oblasti podradnej, pásol svine a ešte aj tie sa najedli viac ako on. Aký úpadok, aké hrozitánske utrpenie.

 

 

Vstúpil do seba

 

Nakoniec, keď sa bieda prehlbovala a smútok nezmizol ani s ďalšími novými ránami, zvolil si niečo, čo je namáhavé, a preto sa neraz podobnej voľbe vyhýbame, pokiaľ len môžeme. Pozrel sa, dobre sa poobzeral, v akom rozpoložení sa nachádza. Priznal si, že skončil úboho, že sa dopustil prešľapov veľkých ako slon. Vstúpil si do svedomia a viac nezutekal pred skutočnosťou, odmietol sebaklam.

 

 

A tak sa to započalo, boli to prvé kroky k slobode. Prvé kroky k lepším zajtrajškom. Ak by bol naďalej popieral, nikdy by sa nepohol vpred, nikdy by neokúsil veľkolepý návrat domov a nepocítil láskavé objatie svojho milovaného otca. S Bohom nič nie je také ťažké, ako sa zdá, lebo On očakáva, že uvidíme a prestaneme sa kŕmiť lžami a potom On, hoci je vládca a kráľ, vstane a podíde k nám. S pohľadom plným lásky a s ústami, ktoré vyrieknu dobré želania pre budúcnosť.

 

Mohlo by vás zaujímať: NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE Toto sú tri veci, ktoré nám Boh s istotou nikdy nedá

 

Neporiadok, akokoľvek veliký by bol, koľkokoľvek špiny by sme mali vôkol seba i v sebe, upraceme len vtedy, ak vyznáme, ak i my vstúpime do seba. Strach nech nie je prekážkou, Boh, odborník na čistotu, vie, ako dať záležitosti do poriadku, o akom sa nám ani neprisnilo.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok