Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. nov. 2022Ondrej
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
25.09.2022 07:00 Zaujímavosti
NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE Hospodin je môj pastier, nebudem mať nedostatok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
25.09.2022 07:00 Zaujímavosti

NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE Hospodin je môj pastier, nebudem mať nedostatok„Hospodin je môj pastier, nebudem mať nedostatok,“ píše sa azda v najslávnejšom žalme, ktorý sformuloval rovnako slávny a príbehmi opradený kráľ Dávid.


Nie je ani jedno ucho, ktoré pri aspoň jedinej príležitosti nezačulo toľko citovaný text, nesie v sebe akúsi útechu, akési občerstvenie a zameriava pozornosť tak, aby na okamih ušla od problému a sústredila sa na jediné. Aby sa celkom oddala myšlienkam na Boha, na Jeho starostlivosť, na to, že s Ním nikdy nebude núdza o pomoc.

 

Kiežby sme si oveľa viac uvedomovali, čo znamená, že On, vládca nad všetkým, je pastierom, kiežby sme večnú pravdu vedeli uchopiť vždy, v snehu aj počas pálivého slnka. Lebo tak to je, že ak naozaj pochopíme a zavesíme si to na srdce ako vôbec nie ťaživý prívesok, oveľa lepšie sa nám bude predierať aj v nešťastí. Naša pamäť si zakaždým, aj v údolí súženia, pripomenie, že predsa je nablízku On, že predsa existuje nádej.

 

Neunaví sa

 

 

Pastier sa jakživ neunaví, ani vtedy, keď sa deň vláči, ani vtedy, keď na svet dopadá ťažká noc. Neustále bdie nad tými, ktorí sú mu drahí, neustále má oko otvorené, aby nebodaj čosi neušlo pohľadu. Vidí nás, keď plačeme, keď sa smejeme, aj keď sa hneváme či si pripadáme prázdni a bez jedinej štipky emócie. Môžeme teda pokojne zadriemať, sme v rukách dokonalého.

 

Nech neochorie

 

 

Pastier je ten, čo sa stará, aby jemu zverené ovce neochoreli, nech je telo pripravené a odolné stretávať sa so životom. Preto a len preto občas i niečo zakáže, odniekiaľ vyvedie preč alebo sa postaví na odpor, keď sa zvýši chuť zutekať. Boh nie nad všetkým súhlasne prikývne, nie všetko považuje za správne, ale zďaleka nie pre krutosť, lež pre čistú lásku. Ako by povolil čokoľvek, o čom vopred vie, že uškodí, že ublíži, že zlomí srdce a podlomí zdravie? Nie, ako pastier na pleciach nesie povinnosť uchrániť a varovať. Napriek tomu však ovca zlyhá a porobí si po svojom, lebo má ponechanú slobodnú vôľu, a dokonca i v takom prípade sa pastier ukazuje ako ošetrovateľ. Očisťuje rany, drží v náručí, uľahčuje, čo pôsobí nezvládnuteľne.

 

Hľadá

 

 

Niekedy sa stane, že ovca sa stratí, že opustí pohodlie a pokoj a vydá sa na skusy. V stave zblúdenia, hoc si neskôr aj uvedomí, že urobila hlúposť nad hlúposť, rada by sa bola vrátila, rada by vykročila späť k pastierovi. Myslí si, že je už koniec, lebo nevie, kam sa podieť, že je odsúdená na osamelosť a zabudnutie. Pastier ale i v období strácania sa prejavuje, aký je láskavý a milosrdný. Nielenže nezanevrie, ešte aj hľadá, chodí sem aj tam, aby našiel a prijal späť.

 

Mohlo by vás zaujímať: NEDEĽNÉ ZAMYSLENIE Nechcime žiť drámu, radšej si vyberme každodenné dobrodružstvo s Bohom

 

Nuž teda keď sa ocitneme v udalosti, v ktorej sa nám budú omieľať len viny, a Boha budeme vnímať ako priveľmi ďalekého až nedosiahnuteľného, nie je to posledná bodka. Lebo pastier práve kráča, už je uprostred cesty, aby zachránil.reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok