Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Mladý hacker Matt Linkert
Mladý hacker Matt Linkert
18.02.2021 15:41 Zaujímavosti
Nebojíte sa hackerov? Toto všetko môžu vidieť cez váš počítač
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.02.2021 15:41 Zaujímavosti

Nebojíte sa hackerov? Toto všetko môžu vidieť cez váš počítačKANADA - Mladý TikToker sa venuje aj hackerstvu a na svojom konte zverejnil sériu videí, v ktorých varoval čo všetko môžu hackeri vidieť a zistiť, keď sa vám nabúrajú do počítača.


Matthew Linkert z Kanady zverejnil na svojom TikTok konte video, kde vysvetlil možnosti, ktoré môžu hackeri získať, keď sa vám dostanú do počitača. Vysvetlil, že použil,  dnes už neexistujúci program s názvom Orcus, ktorý umožňuje heckerovi nabúrať sa do počítača a robiť si tam všetko, čo bude chcieť. Dokonca sa dokáže dostať k vašej kamere.

 

 

Matt poukázal na to, že program síce slúžil iba na „vzdelávacie účely“, no takýto program by dokázal spôsobiť veľa problémov a nebezpečenstiev. V dnešnej dobe už pre hackerov nie je žiadnym problémom, nabúrať sa do počítača. 

 

 

Program Orcus

 

Tento konkrétny program sa nazýva Orcus, ide o "správcovský" typ programu, čo znamená, že slúži na prístup k vášmu počítaču, na zobrazenie všetkých súborov, medzi ktoré patrí i web kamera, pohyby klávesnice, jednoducho všetko.

 

„Práve som spustil svoj program a teraz mám prístup k svojej pracovnej ploche. Existuje celý zoznam vecí, ktor´é môžeš urobiť s cudzím počítačom,“ vysvetlil Matt. Najskôr ukázal, ako je viditeľná pracovná plocha a sledovaného vidieť cez web kameru.

 

„Ďalším je ukladač hesiel, čokoľvek, čo napíšem, čokoľvek urobím, všetko sa objaví tam. Samozrejme, môžete sa pozrieť na ich webovú kameru, prejsť všetky ich súbory bez toho, aby si to vôbec uvedomili, môžete nájsť všetky ich heslá v ich počítačoch, zvyčajne z prehliadača Chrome,“ vyvsetlil ďalej mladý „hecker“. Vysvetli, že je možné posielať rôzne zvukové súbory do sledovaného počítača.

 

 

 

Orcus mal aj právnu dohru

 

V roku 2019 bolo začaté trestné stíhanie na osoby stojace za vznikom programu Orcus, na Johna „Armada“ Revesza a Vincenta Lea Griebela. Kanadská komisia v tom čase dospela k záveru, že Orcus nie je typickým administratívnym nástrojom, o ktorom tvrdili Griebel a Revesz, ale trójskym koňom vzdialeného prístupu.

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: ledbible.com/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  reprofoto TikTok/ ledbible.comNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok