Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
9. feb. 2023Zdenko
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Kniha, ktorá stojí za prečítanie.
Kniha, ktorá stojí za prečítanie.
30.04.2021 07:57 Kultúra
Neberú drogy, neboli na infekčnom, čo je to za mládež?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.04.2021 07:57 Kultúra

Neberú drogy, neboli na infekčnom, čo je to za mládež?Pre mládež je typická istá ľahkosť bytia. Podľa všeobecne platnej predstavy, by mladý človek nemal niesť bremeno väčšieho problému a jeho tvár by málokedy mala ukazovať známky zlej nálady.


Je priam žiaduce, aby sa v mladosti veľa usmievalo, ešte viac spalo a čo najmenej myslelo na starobu. Ach, aké pekné chvíle sa spájajú so stredoškolským obdobím, a ako veľmi by si občas dospelší želali aspoň jednodňový spomienkový výlet. Cestovať v čase sa síce nedá, ale vďaka Marekovi Zákopčanovi a jeho knihe Zvonením sa všetko začína, je aj iný spôsob, ako sa vrátiť do skončených čias.

 


Je to učiteľ
Marek Zákopčan je nielen výborný spisovateľ a známy recenzent, ale pracuje aj ako učiteľ slovenského jazyka. Učí žiakov strednej školy, čo znamená, že z prvej ruky pozná mládežnícky jazyk, vie, čo je cool a rozhodne ho neprekvapí výhovorka o domácich úlohách, ktoré nedopatrením prehltol domáci miláčik. Všetky vedomosti mohol teda zručne využiť v najnovšom literárnom počine, pri ktorom sa dá neuveriteľne dobre zabaviť.

 

Je nová
Mladá profesorka Lívia Smolná má ťažký začiatok na pracovisku. Na vine však nie sú zlomyseľní žiaci, ktorí by ju výstrelkami doháňali do šialenstva, ale trochu prehnane profesionálny kolega Daniel Riečny. Dráždi ho jej prehnané nadšenie, on sám si totiž udržiava odstup, a to aj napriek tomu, že v očiach študentov je obľúbenec.

 

 

Miláčik
Čo by to bol za študentský román, ak by sa v ňom neodohrali aj nejaké drámy?
O jednu sa postará aj Marko, študent maturitného ročníka, ktorý je, mimochodom, aj brat novej profesorky Smolnej. Chlapec má u dievčat veľké sympatie, je považovaný za miláčika.
Zaľúbené je do neho nejedno dievča, ale iba Mirke sa podarí byť mu oporou pri zvládaní náročnej rodinnej situácie. Áno, nebude to vždy ružové, ale aj tak niet pochýb, že či už v reálnom živote alebo v knihe, je mládežnícky čas naozaj nezabudnuteľný.

 

 

Viaceré témy
Zvonením sa všetko začína rozoberá viaceré témy. Jednak sa medzi riadkami nájde problematika alkoholizmu žien, ale nespomenuté neostanú ani vynucovanie si autority, význam vzdelania a škodlivý vplyv podceňovania. A, samozrejme, bez tínedžerských lások by to ani snáď byť nemohlo! Pokiaľ by sa niekto dal nalákať, nie je nič ľahšie ako si dielo zadovážiť. Kúpiť sa dá napríklad aj tu.

 reklama


reklama


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  Pexels, Pixabay, FacebookNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok