Neapol zvíťazil nad Sampdoriou 4:2, Hamšík strelil gól, Juve zdolal AS

NETKY.SK • 25 Január 2016, 07:50 • 2 min

RÍM - V nedeľnom zápase 21. kola talianskej futbalovej Serie zvíťazil líder tabuľka z Neapola na ihrisku Sampdorie Janov 4:2.

Už po deviatich minútach hry nedal brankárovi domácich šancu argentínsky útočník Gonzalo Higuain a v 18. minúte strelil druhý gól Neapola z pokutového kopu Lorenzo Insigne. Pred koncom prvého polčasu stihla Sampdoria znížiť zásluhou Carlosa Correu.

V 60. minúte si kapitán SSC Marek Hamšík poradil vo vápne s tromi hráčmi súpera a zvýšil na 3:1. Iskierku nádeje vykresal pre Janovčanov Eder, no striedajúci Belgičan Dries Mertens stanovil konečný výsledok 4:2. V drese domácich vybehol na trávnik v 80. minúte slovenský reprezentant do 21 rokov Dávid Ivan.

Neapol vedie tabuľku s päťbodovým náskokom na Juventus Turín, "stará dáma" má však pred sebou večerný domáci zápas s rímskym AS.

Juventus v šlágri kola zvíťazil pred svojimi fanúšikmi nad AS Rím 1:0 vďaka gólu Paula Dybalu zo 77. minúty. "Stará dáma" je druhá a na vedúci Neapol stráca dva body.

sumáre:

AC Fiorentina - FC Turín 2:0 (1:0)

Góly: 24. Iličič, 83. Rodriguez

Sampdoria Janov - SSC Neapol 2:4 (1:2)

Góly: 45. Correa, 73. Eder - 9. Higuain, 18. Insigne (11m), 60. HAMŠÍK, 79. Mertens, ČK: 59. Cassani (Sampdoria)

/Ivan od 80. min - Hamšík celé stretnutie + gól/

Inter Miláno - Carpi 1:1 (1:0)

Góly: 39. Palacio - 90.+2 Lasagna, ČK: 83. Pasciuti (Carpi)

Lazio Rím - Chievo Verona 4:1 (0:1)

Góly: 66. Candreva (11m), 72. Cataldi, 81. Candreva, 90.+6 Keita - 5. Cesar, ČK: 82. Radu - 47. Cesar

USC Palermo - Udinese Calcio 4:1 (1:0)

Góly: 35. Quaison, 56. Hiljemark, 77. Lazaar, 87. Trajkovski - 79. Thereau

US Sassuolo - FC Bologna 0:2 (0:0)

Góly: 68. Giaccherini, 90.+3 Floccari

Hellas Verona - CFC Janov 1:1 (1:1)

Góly: 39. Pazzini - 19. Coppola (vl.)

Juventus Turín - AS Rím 1:0 (0:0)

Gól: 77. Dybala