Neapol zdolal Cesenu 3:2, Hamšík prihral Mertensovi na víťazný gól

NETKY.SK • 19 Máj 2015, 08:27 • 2 min

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol vedení slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom zvíťazili v pondelňajšej dohrávke 36. kola talianskej Serie A nad zostupujúcou Cesenou tesne 3:2 a udržali sa tak v hre o miestenku do Ligy majstrov.

Na Lazio Rím, ktoré si drží tretiu priečku zaručujúcu štart v kvalifikácii LM, strácajú "Partenopei" dve kolá pred koncom sezóny tri body.

Na víťazstve SSC mal leví podiel Belgičan Dries Mertens, ktorý strelil dva góly domácich. Pred druhým víťazným zásahom v 57. minúte mu loptu v šestnástke priťukol Marek Hamšík. Slovenský stredopoliar hral do 83. minúty, keď ho na trávniku vystriedal Lorenzo Insigne.