Neapol remizoval, AC Miláno opäť len bod od Juve, Inter zdolal Lazio

NETKY.SK • 23 Január 2012, 08:39 • 2 min

Futbalisti SSC Neapol so slovenským stredopoliarom Marekom Hamšíkom v základnej zostave remizovali v nedeľňajšom zápase 19. kola talianskej Serie A na pôde Sieny 1:1. Na gól Calaia (67.) odpovedal v 86. minúte Pandev a ziskom bodu si Neapol upevnil 7. miesto v tabuľke.
      V drese FC Janov nastúpil do druhého polčasu Juraj Kucka, ale bol priamym aktérom prehratého súboja s Palermom (3:5). Sicílsky tím zastavil negatívnu sériu bez výhry na čísle šesť.
      Posledná Novara dokázala držať krok s milánskym AC iba v prvom polčase, po zmene strán rozhodli o triumfe favorizovaných "rossoneri" dvomi presnými zásahmi Ibrahimovič a Robinho. AC tak zdvihlo hodenú rukavicu Juventusu a na lídra súťaže sa opäť dotiahlo na rozdiel jediného bodu.
      Inter Miláno dokázal otočiť nepriaznivý vývoj v dueli s Laziom Rím, keď na gól Rocchiho z 30. minúty dokázali odpovedať gólovo do polčasu Milito a po prestávke aj Pazzini. Inter je po triumfe na 4. mieste a stráca na lídra 6 bodov.

Palermo - FC Janov 5:3 (3:1)
      Góly: 26. Budan, 37. Silvestre, 42. Mantovani, 75. Miccoli, 84. Migliaccio - 14., 59. Palacio (druhý z 11 m), 89. Jankovič