Neapol natiahol sériu bez prehry na sedem zápasov

NETKY.SK • 1 November 2014, 17:18 • 2 min

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotňajšom šlágri 10. kola najvyššej talianskej súťaže nad AS Rím 2:0 a v tabuľke sa posunuli s osemnástimi bodmi na tretie miesto.

Na svojho sobotňajšieho súpera i vedúci Juventus Turín strácajú Neapolčania štyri body. Stretnutie na Štadióne Sao Paolo sa hralo za prísnych bezpečnostných opatrení a fanúšikovia Rimanov nemali prístup na tribúny.

Neapol, ktorý je súperom Slovana Bratislave v skupinovej fáze Európskej ligy, natiahol šnúru bez prehry v lige na sedem zápasov (4-3-0, skóre 17:9). Už v tretej minúte nechal zabudnúť na nepremenený pokutový kop v poslednom súboji v Bergame s Atalantou (1:1) Gonzalo Higuaín a otvoril skóre utešeným volejom. Po akcii argentínskeho útočníka potom pridal v závere stretnutia druhý gól José Callejón. V tom čase už nebol na ihrisku Marek Hamšík, slovenský tvorca hry SSC hral do 66. minúty. V predposlednej minúte prvého polčasu opečiatkoval Hamšík tvrdou strelou brvno rímskej bránky.

Výsledok úvodného sobotňajšieho stretnutia 10. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže:
SSC Neapol - AS Rím 2:0 (1:0)
Góly: 3. Higuaín, 85. Callejón

Zostava Neapola: Rafael Cabral - Maggio, R. Albiol, K. Koulibaly, Ghoulam - Jorginho, David López (80. Inler) - Callejón, Hamšík (66. Gargano), Insigne (72. Mertens) - Higuaín