Neapol na úvod iba remizoval, Kuckove AC Miláno zachránil 17-ročný brankár

NETKY.SK • 22 August 2016, 08:36 • 2 min

MILÁNO - Futbalisti AC Miláno vstúpili do novej sezóny najvyššej talianskej súťaže Serie A nedeľňajším domácim víťazstvom 3:2 nad FC Turín.

O všetky tri góly "rossoneri" sa postaral kolumbijský útočník Carlos Bacca. Bývalý zakončovateľ FC Sevilla otvoril skóre v 38. minúte, keď sa hlavou položil do centra Ignazia Abateho. V úvode druhého dejstva síce vyrovnal Andrea Belotti, ale už o dve minúty neskôr poslal domácich do vedenia opäť Bacca. Dvadsaťdeväťročný útočník zavŕšil hetrik po niečo vyše hodine hry, keď premenil pokutový kop po faule na Giacoma Bonaventuru. V prvej minúte nadstaveného času skorigoval na 2:3 Daniele Baselli a hostia mali v samom závere šancu aj na vyrovnanie, keď po červenej karte Rodriga Palettu kopali jedenástku. K exekúcii sa postavil Belotti, ale jeho pokus chytil 17-ročný Gianluigi Donnarumma a stal sa hrdinom domácich. V drese Milánčanov odohral celý zápas slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Hráči SSC Neapol iba remizovali s Pescarou 2:2. Vicemajster z ročníka 2015/2016 dokonca prehrával po prvom polčase 0:2 - presadili sa Ahmad Benali a Gianluca Caprari. Po zmene strán však dvoma gólmi zachránil pre SSC aspoň bod Dries Mertens. Slovenský obranca Norbert Gyömbér odohral za Pescaru celý zápas a do štatistík sa zapísal žltou kartou, jeho reprezentačný kolega a špílmacher Neapola Marek Hamšík hral do 71. min.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 1. kola najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A:

AC Miláno - FC Turín 3:2 (1:0)
Góly: 38., 50. a 62. Bacca (tretí z pok. kopu) - 48. Belotti, 90.+ Baselli, ČK: 90.+ Paletta (AC Miláno)
Juraj Kucka (AC Miláno) odohral celý zápas

Atalanta Bergamo - Lazio Rím 3:4 (0:3)
Góly: 63. a 67. Kessie, 90.+ Petagna - 15. Immobile, 20. Hoedt, 33. Lombardi, 89. Cataldi

Bologna - Crotone 1:0 (0:0)
Gól: 86. Destro

Empoli - Sampdoria Janov 0:1 (0:1)
Gól: 37. L. Muriel, ČK: 84. Maccarone (Empoli)
Dávid Ivan nenastúpil, Milan Škriniar (obaja Sampdoria) nefiguruje v zápise o stretnutí

Góly: 8. Benali, 35. Caprari - 60. a 63. Mertens
Norbert Gyömbér (Pescara) odohral celý zápas a v 74. min videl ŽK, Marek Hamšík (Neapol) hral do 71. min.