NBA: Westbrook sa 41. triple-double v sezóne vyrovnal historickému lídrovi Robertsonovi

NETKY.SK • 5 Apríl 2017, 08:31 • 2 min

NEW YORK - Legendárny Oscar Robertson už nie je sám historickým lídrom NBA v počte triple-double v jednej sezóne. Russell Westbrook sa mu práve vyrovnal, keď dosiahol 41. takýto kúsok v súťažnom ročníku 2016/2017. Robertsonovi sa to podarilo v sezóne 1961/1962.

Rozohrávač Oklahoma City Westbrook nastrieľal 12 bodov, ku ktorým pridal 13 asistencií a 13 doskokov už za 27 minút utorkového súboja s Milwaukee. Zrejme by aj pokračoval vo zvyšovaní týchto čísel, ale hviezda Thunder opustila palubovku 2:34 min pred koncom tretej štvrtina a už sa na ňu nevrátila. Hráči Oklahoma City zvíťazili nad súpermi z Milwaukee presvedčivo 110:79. Westbrook dosiahol siedme triple-double v sérii, čím sa vyrovnal Robertosonovi a Michaelovi Jordanovi. Absolútnym historickým lídrom v tomto smere je Wilt Chamberlain s 9 triple-double v neprerušenom slede.

Hráči Brooklynu sú už dávno mimo postupovej hry do play-off, ale to im nebráni v postupnom zlepšovaní. Na palubovke Philadelphie zvíťazili vysoko 141:118 a polčasovým súčtom 81 bodov prekonali 34 rokov starý klubový rekord. Nets mali v prvej polovici zápasu 70-percentnú úspešnosť streľby z poľa a 70,6% spoza trojkového územia. Až ôsmi ich hráči si v úvodných 24 minútach pripísali dvojciferný počet bodov. "Zlepšujeme sa a ja som rád, že to tak je," povedal 16-bodový Jeremy Lin. "Také víťazstvo môže pomôcť našej morálke. Myslim si, že aj fanúšikovia oceňujú, že vidia náš progres," pritakal tréner Brooklynu Kenny Atkinson. Jeho zverenci síce zvíťazili tretíkrát v rade, ale s 19 triumfami v sezóne sú stále poslední na Východe.