NBA: Washington uspel v Chicagu, LeBron potiahol Miami

NETKY.SK • 21 Apríl 2014, 09:00 • 2 min

MIAMI - Basketbalisti Miami Heat zvíťazili v nedeľňajšom domácom prvom stretnutí štvrťfinále play-off Východnej konferencie zámorskej NBA nad hráčmi Charlotte Bobcats 99:88 a v sérii hranej na štyri výhry vedú 1:0.

Najlepším strelcom zápasu bol domáci LeBron James s 27 bodmi. V druhom stretnutí na Východe zdolali hráči Washingtonu protivníkov zo Chicaga na ich palubovke 102:93 a v sérii sa ujali vedenia 1:0.

V rámci prvých duelov štvrťfinále Západnej konferencie si úspechy pripísali na konto San Antonio a Portland. Spurs zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi nad basketbalistami Dallasu 90:85, Trail Blazers uspeli na pôde Houstonu 122:120 po predĺžení.

Súhrn výsledkov nedeľňajších prvých stretnutí štvrťfinále play-off zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
San Antonio - Dallas 90:85 (21:12, 22:32, 22:21, 25:20) - stav série: 1:0
Houston - Portland 120:122 po predĺžení (20:27, 29:21, 30:25, 27:33 - 14:16) - stav série: 0:1