NBA: V Orlande nepochodil ani najlepší tím Východu

NETKY.SK • 10 Február 2014, 07:35 • 2 min

NEW YORK - Po Oklahome City, lídrovi Západnej konferencie basketbalovej NBA, nepochodil na palubovke slabučkého Orlanda hneď v nasledujúcom súboji ani prvý tím z Východu - Indiana.

Magic pokorili piatkového favorita 103:102 a nedeľného takisto o bod 93:92. V oboch zápasoch zhodne zmazali 17-bodový náskok súpera. "Bola to druhá 'zmena', počas ktorej sme hrali tvrdo, ako jeden muž a predovšetkým kvalitne v obrane. Defenzíva bola pohonnou látkou našej útočnej hry," poznamenal rozohrávač-nováčik Victor Oladipo, ktorý sa pod prekvapenie podpísal najvýraznejšie - 23 bodmi.

Los Angeles Clippers viedli nad Philadelphiou 46:15 už po prvej štvrtine, 31-bodový náskok po úvodnej dvanásťminútovke mala naposledy Minnesota v roku 2001. Kalifornčania zmietli súpera 123:78, keď v priebehu duelu viedli až o 56 bodov. "Chlapcom rýchlo došlo palivo. V prvej štvrtine totiž nasadili prirýchle tempo," podotkol tréner víťazov Doc Rivers. Clippers dali v zostávajúcich troch častiach hry potom už "iba" 77 bodov.