NBA: Súboj lídrov Východu vyhralo Miami LeBrona Jamesa

NETKY.SK • 19 December 2013, 08:31 • 2 min

MIAMI - Šampióni basketbalovej NBA z Miami dali v stredu jasne najavo, že nechcú v tejto sezóne len tak ľahko nechať triumfovať Indianu vo Východnej konferencii.

LeBron James so spoluhráčmi najmä vďaka výbornej koncovke duelu zdolali Pacers 97:94 a pomaly sa doťahujú v tabuľke na súpera. Posledné tri minúty hry vyhrali Heat 12:2. V súboji dvoch vedúcich tímov Východnej konferencie strelil Dwyane Wade 32 bodov. LeBron James, ktorý hral so sebazaprením a zraneným ľavým členkom, pridal 24 a Chris Bosh 15 bodov. Miami v minulej sezóne zdolalo Pacers v dramatickej sedemzápasovej bitke play-off o trón v konferencii.

Kevin Love dosiahol 29 bodov, 15 doskokov a 9 asistencií a potiahol Minnesotu k výhre 120:109 nad Portlandom. Pre Trail Blazers je to len piata prehra v sezóne. Manu Ginobili zo San Antonia strelil jedenásť z 24 bodov v posledných štyroch minútach duelu s Phoenixom a Spurs vyhrali 108:101. San Antonio sa vyrovnalo aj s absenciou zraneného Tonyho Parkera. Pri návrate do zostavy Dallasu dosiahol Dirk Nowitzki 20 bodov a výrazne pomohol Mavericks k výhre 105:88 nad Memphisom, ktorý prehral už piaty zápas v rade.

Výsledky stredajších stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:
Miami - Indiana 97:94 (22:26, 19:26, 30:24, 26:18)
Toronto - Charlotte 102:104 po predĺžení (15:18, 32:19, 23:33, 25:25 - 7:9)
Orlando - Utah 82:86 (20:27, 19:22, 23:19, 20:18)
Atlanta - Sacramento 124:107 (28:26, 25:28, 32:33, 39:20)
Boston - Detroit 106:107 (42:23, 21:29, 18:28, 25:27)
Brooklyn - Washington 107:113 (28:30, 25:29, 24:26, 30:28)
Milwaukee - New York 101:107 po predĺžení (22:24, 22:21, 22:23, 21:19 - 7:7, 7:13)
Minnesota - Portland 120:109 (31:22, 38:21, 29:35, 22:31)
Dallas - Memphis 105:91 (27:21, 25:18, 26:27, 27:25)
Phoenix - San Antonio 101:108 (34:29, 24:30, 23:28, 20:21)
Houston - Chicago 109:94 (24:16, 33:30, 26:20, 26:28)
Los Angeles Clippers - New Orleans 108:95 (27:22, 25:23, 26:20, 30:30)