NBA: Spurs prestrihli víťaznú šnúru Houstonu

NETKY.SK • 21 December 2016, 08:51 • 2 min

New York - Basketbalisti Houstonu prehrali v noci na stredu v zámorskej NBA pred domácim publikom so San Antoniom 100:102. O triumfe Spurs rozhodol 12,9 sekundy pred koncom trojkou Patty Mills, čím ukončil desaťzápasovú víťaznú sériu Rockets a zariadil piaty triumf svojho tímu v rade.

Boston vyhral na palubovke Memphisu 112:109 po predĺžení, v drese hostí žiaril Isaiah Thomas, ktorý si s 44 bodmi vylepšil kariérne maximum. Z toho 36 bodov dosiahol v druhej polovici zápasu.

Obhajca titulu z Clevelandu vydrel víťazstvo na palubovke Milwaukee, kde vyhral 114:108 po predĺžení. O triumfe Cavaliers rozhodol úspešným trojkovým pokusom 24 sekúnd pred koncom extračasu LeBron James. Ten už vďaka svojmu prvému košu v zápase prekonal legendárneho Mosesa Malonea (27.409 bodov) a dostal sa na ôsme miesto v historickom poradí strelcov NBA.